Za co dostał Złotego Globa Leonardo DiCaprio?

Wiadomo nie od dziś, że Leonardo Di Caprio chce dostać Oskara bardziej niż Indiana Jones chciał znaleźć kielich świętego Graala. Złoty Glob jest dobrą prognozą dla gwiazdora przed rozdaniem nagród Akademii.
zjawa617.jpg

Leo od lat wybiera role w filmach, które maja znamiona potencjalnych zdobywców Oskarów, od lat współpracuje z mistrzem Scorsese, bo jego reżyseria gwarantuje odpowiedni poziom filmów. Tym razem postawił na scenariusz oparty częściowo na powieści Michaela Punke’a, The Revenant: A Novel of Revenge oraz reżyserię Alejandro González Iñárritu, który ostatnio zdaje się mieć patent na zdobywanie Oskarów. I właśnie za rolę w tym filmie DiCaprio dostał Złotego Globa.

"Zjawa", bo taki jest polski tytuł filmu, zapowiada się na dobre kino, co nie tylko potwierdzają zdobyte Złote Globy, ale i dobre recenzje zza Oceanu. Przyznam, że jest to film, który będę chciał zobaczyć zaraz po tym, jak pojawi się w polskich kinach (29.01), a sam zwiastun utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu. 


Film opowiada historię dziewiętnastowiecznego podróżnika Hugh Glassa pozostawionego przez towarzyszy na pewną śmierć, po tym jak został zraniony przez niedźwiedzia. To historia walki o przetrwanie w warunkach, jakie wydają się do przeżycia niemożliwe oraz o zemście na ludziach, którzy na nią zasłużyli. 

Trzymam kciuki za Leo w tym roku, aby dostał wyśnionego Oskara - chciałbym zobaczyć, jak internet zareaguje na ten triumf, bo póki co aktor jest etatowym memem loserem. 
oskar.jpg
tytuł angielski: The Revenant 
gatunek: Przygodowy
reżyseria: Alejandro González Iñárritu
scenariusz: Alejandro González Iñárritu, Mark L. Smith
premiera: 29 stycznia 2016 (Polska) 


Dodał(a): Roman Mocarz Poniedziałek 11.01.2016