Z kamerą do opuszczonych sowieckich hangarów kosmicznych

Opuszczone miejsca mają w sobie jakąś złowieszczą magię. Ci goście natomiast pakują manatki, biorą kamerę i jadą odkrywać wszystkie zakamarki tych miejsc. Żebyście wy już nie musieli.

Gigantyczna fabryka chemii w Grecji, jugosłowiański statek marynarki wojennej, postsowieckie hangary kosmiczne w Kazachstanie, czy w pełni umeblowany pałac byłego księcia gdzieś na terenie Francji – wszystkie porzucone, opuszczone i zapomniane.

Jednak nie przez wszystkich. Dwaj Belgowie z kanału „Exploring the Unbeaten Path” (Odkrywając niezbadany szlak), biorą bowiem kamery w dłoń, pakują manatki i jadą w te wszystkie miejsca, by zbadać ich tajemnicę, odkryć ich złowieszczą magię i doświadczyć przygody, której większość śmiertelników nigdy nie będzie miało okazji przeżyć.

Każda z tych lokalizacji zachwyca bowiem swoim ogromem, a przede wszystkim świadomością, że niegdyś były to miejsca tętniące życiem, a dziś stoją opuszczone, pełne nieużywanych od dawna sprzętów w rodzaju sowieckich wahadłowców kosmicznych, czy ekskluzywnych mebli pałacowych. Takie trochę „Czarnobyle”, tylko na trochę mniejszą skalę.Oczywiście wszystkie te wyprawy nie należą do najbezpieczniejszych, choćby ze względu na to, że wiele z tych lokalizacji zamieszkiwanych jest przez różne dzikie zwierzęta, np. psy, które w jednym z odcinków goniły youtuberów. Ich to jednak nie powstrzymuje – w końcu niebezpieczeństwo tylko dodaje tym eksploracjom elementu przygody.

ZOBACZ TEŻ:

Tylko Polacy mogli wpaść na ten pomysł

Opublikowany przez CKM Czasopismo Każdego Mężczyzny na 14 września 2017


Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. instagram.com/exploringtheunbeatenpath/ Wtorek 10.10.2017