Xbox stworzył pada odpornego na tłuszcz i olej

Wieczór z kumplami i konsolą to również wieczór z piwem i pizzą albo innymi tłustymi przekąskami. Xbox właśnie wyszedł nam wszystkim naprzeciw.
pad.jpg

Otłuszczony kontroler do Xboksa to jeden z klasycznych problemów pierwszego świata, co nie zmienia faktu, że jest to problem bardzo irytujący. Australijski oddział Microsoftu postanowił go rozwiązać, tworząc pad pokryty specjalną powłoką, na której nie osadza się tłuszcz i olej.

Jest to jednocześnie forma promocji gry „Playerunknown’s Battlegrounds”, która właśnie została zaktualizowana do wersji 1.0 na konsolach Xbox. We wspomnianym tytule gracze za wygrany mecz otrzymują w nagrodę ociekającego tłuszczem kurczaka, więc taki kontroler jest dla nich idealnym rozwiązaniem.

Problem w tym, że specjalna edycja padów składa się jedynie z 200 limitowanych i numerowanych egzemplarzy. 5 z nich można wygrać w konkursie organizowanym przez australijski oddział Microsoftu i niestety nie wiadomo, czy pozostałe 195 sztuk trafi do sprzedaży poza Antypodami. Co nie zmienia faktu, że jest to projekt bardzo użyteczny i na pewno zasługuje na znacznie szerszą produkcję. Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Piątek 07.09.2018