Wypili alkohol przeciwko koronawirusowi. 27 osób zmarło

Chcieli uchronić się przed chorobą, a spowodowali swoją śmierć. Niech to będzie przestrogą dla tych, którzy ślepo wierzą pogłoskom i absurdalnym metodom leczenia. 27 Irańczyków uwierzyło w internetowe publikacje o skutecznym sposobie na walkę z korona wirusem.
Bez-nazvaniya.png

Oficjalny bilans śmierci spowodowanych epidemią w Iranie wynosi około 240 osób. Trudno powiedzieć, czy należy też uwzględnić 27 ofiar, które zmarły od spożycia metanolu. W końcu koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną śmierci. Natomiast trzeba przyznać, że miał swój wkład.

Co ciekawe, spożywanie i sprzedaż alkoholu w Iranie są nielegalne. Jednak tamtejsze media podają informacji o śmiertelnych zatruciach używką z przemytu. Wiadomo, że oprócz już zmarłych Irańczyków, kolejne 218 osób jest hospitalizowanych z powodu zatrucia alkoholowego.

ZOBACZ TEŻ:
Polski "lek" na koronawirusa robi furorę w Japonii

Mowa oczywiście o metanolu, który w przeciwieństwie do etanolu jest silnie toksyczny i może zagrażać życiu. A o pomyłkę nie trudno, bo konsystencja, smak i zapach alkoholu metylowego i etylowego są podobne. Zastosowanie jest jednak zgoła inne. Metanol jest wykorzystywany jako rozpuszczalnik, składnik paliwa, a także przy produkcji materiałów wybuchowych.

Alkohol jest skuteczny w walce z koronawirusem, ale jako środek dezynfekujący. Należy polewać i czyścić nim ręce. Jego spożywanie w niczym nie pomoże. 

Jak widać, jeśli nie koronawirus, wykończy nas głupota, dlatego przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

ZOBACZ TEŻ: Zarażają koronawirusem za pieniądze. W służbie zdrowiu

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. pixabay Wtorek 10.03.2020