Wyleją 28 mln litrów piwa. Wszystko przez COVID-19

W związku z obostrzeniami nałożonymi ze względu na walkę z epidemią koronawirusa, dochodzi do sytuacji, o których nie śniło się największym filozofom. A już na pewno nie piwoszom.
iStock-1084140788.jpg

To prawdziwie dramatyczna wiadomość dla wszystkich miłośników piwa. Słynąca ze swoich pubów Wielka Brytania wkrótce będzie musiała podjąć drastyczne kroki i pozbyć się zalegającego w beczkach piwa, które z powodu kwarantanny związanej z koronawirusem zalega zmagazynowane w beczkach.

Campaign for Ral Ale, czyli brytyjskie stowarzyszenie zwolenników tradycyjnego, brytyjskiego piwa z górnej fermentacji, szacuje, że jeśli obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa nie zostaną złagodzone, to właściciele pubów będą zmuszeni do wylania ponad 28 mln litrów piwa.

CZYTAJ TAKŻE: Z KRANÓW POLECIAŁO WINO ZAMIAST WODY

W wywiadzie dla BBC dyrektor generalny Campaign for Real Ale przyznał, że to bardzo przykre i zdaje sobie sprawę z tego, iż jest to wielkie marnotrawstwo pracy i wysiłku ludzi tworzących wyjątkowy napój, jednak w obecnej sytuacji nie widzi innego rozwiązania.

Taki stan rzeczy wynika z faktu, że niepasteryzowane piwo dostarczane do lokali w beczkach należy spożyć w ciągu 6-9 tygodni. Po upływie tego czasu alkohol po prostu nie nadaje się do wypicia. Nieco lepiej kryzys znoszą piwa pasteryzowane, które w beczkach mogą czekać na lepsze czasy do 4 miesięcy.

W Stanach Zjednoczonych wprowadzono już zakaz dla właścicieli lokali zabraniający im wylewanie alkoholi do kanalizacji. W Wielkiej Brytanii takie prawo nie obowiązuje, więc można się spodziewać, że morze alkoholu trafi do ścieków.

Gdyby tak pójść w odwrotną stronę i z piwnych beczek uczynić źródło wody pitnej tak, aby w każdym z domów np. pomiędzy godziną 21 a 22  każdego dnia z kranów leciało piwo zamiast wody? Brytyjczycy lubią robić wszystko na odwrót, więc taka zamiana mogłaby się spotkać z olbrzymią aprobatą. I to zapewne nie tylko na terenie Zjednoczonego Królestwa.


ZOBACZ GALERIĘ: PORSCHE LEWANDOWSKIEGO TO UNIKAT


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Wtorek 14.04.2020