Wykładowca chemii współtworzył fabrykę amfetaminy w Gdańsku

Chyba ktoś tu się za dużo naoglądał serialu „Breaking Bad”. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało pięć osób, które uruchomiły profesjonalną fabrykę amfetaminy. Wśród nich był emerytowany absolwent wydziału chemii.
3-294116.jpg

Zapewne trudno jest stworzyć profesjonalne laboratorium do wytwarzania amfetaminy bez udziału osoby z wiedzą chemiczną. W tym przypadku jednym z współtwórców takiego miejsca okazał się być 66-letni absolwent wydziału chemii i emerytowany wykładowca akademicki.

To właśnie on wraz z czterema innymi mężczyznami współtworzył fabrykę „fety” w Gdańsku, którą odkryli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Mundurowi zatrzymali wszystkich pięciu sprawców, a dodatkowo znaleźli we wspomnianej fabryce dwie w pełni wyposażone linie produkcyjne (jedną do „amfy”, drugą do BMK – prekursora do wytwarzania narkotyku – red.)  o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych oraz około 120 kg substancji chemicznych, z których można było stworzyć 6 mln dilerskich porcji amfetaminy.

Za to wszystko, czyli za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i nielegalne wytwarzanie amfetaminy i BMK, wszystkim panom grozi od 3 do 15 lat za kratkami i wysoka grzywna. No i pewnie niedługo ktoś chętnie nakręci o nich serial pt. „Polskie Breaking Bad”.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. www.cbsp.policja.pl Wtorek 09.10.2018