Wyjaśniamy, czy wypada dać zegarek na prezent

Zegarek to jeden z najpopularniejszych prezentów, który spodobałby się wielu osobom. Ale czy na pewno jest to dobry pomysł? W końcu wokół czasomierzów krążą ludowe przesądy. Sprawdźmy, czy mają one coś wspólnego z rzeczywistością.

small jeremy-beadle-qnU-UR0o5X8-unsplash.jpg

Szukanie prezentowych inspiracji to zajęcie niezwykle czasochłonne i zajmujące. Warto więc sięgnąć po te, które sprawdzają się zawsze. Zegarek na prezent to jeden z najbardziej efektownych i uniwersalnych pomysłów.

Ich wybór jest ogromny. Dostępne są zarówno klasyczne zegarki mechaniczne, jak i te cyfrowe lub nowoczesne smartwatche. Niezależnie od wieku i płci, czasomierz po prostu zawsze robi doskonałe wrażenie w postaci prezentu. Krąży jednak wokół niego wiele kontrowersji, a to wszystko za sprawą dawnych przesądów. Jakie to zabobony i czy warto w nie wierzyć?

Zegarek w prezencie — na czym polega przesąd?

Dawne powiedzenia i wierzenia są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest więc duża szansa, że każdy z nas słyszał kiedyś któreś z tych ludowych powiedzonek. Zazwyczaj starsze osoby wciąż się do nich stosują, ponieważ dawniej traktowano je bardzo poważnie.

waiting-410328_1280.jpg

No dobrze, ale co do tego mają czasomierze? Przesąd związany z wręczanie komuś zegarka w prezencie znany jest w dwóch wersjach. Pierwsza mówi o tym, że kiedy podarujemy go ukochanej osobie, to czekać nas będzie rychłe rozstanie. Druga natomiast sugeruje, że jest to bardzo poważne faux-pas, ponieważ gadżet będzie mierzył obdarowywanemu czas do śmierci.

Zabobony to przeszłość!

Tymczasem zegarek to świetny pomysł na prezent. Dlaczego zwykły przesąd ma nam odebrać przyjemność obdarowywania bliskich tak eleganckimi gadżetami? Źródło takich zabobonów wywodzi się z zupełnie innych czasów, kultur i religii, dlatego w dzisiejszym świecie nie warto zawracać sobie nimi głowy.

Jak wybrać zegarek na prezent i gdzie go kupić?

Zegarek to gadżet, który możemy całkiem łatwo dopasować do obdarowywanej osoby. Warto pamiętać, aby kierować się jej gustem. Zwróć więc uwagę, czy twój bliski preferuje dodatki złote, srebrne, skórzane, czy może sportowe. Dzięki temu z łatwością wybierzesz idealny czasomierz.

Dobrze też zastanowić się, czy postawić na klasykę czy nowoczesność. Jeśli kupujemy prezent mamie, dziadkowi czy cioci, to najlepiej, jeśli wybierzemy zegarek mechaniczny. Jeśli jednak jest to osoba lubiąca nowoczesne technologie i nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez smartfona, strzałem w dziesiątkę będzie smartwatch.

zegarki-meskie-tissot.jpg

Wybierając zegarek na prezent, warto rozejrzeć się po sklepach internetowych. Oferują one bowiem znacznie większy wybór modeli w porównaniu z tymi stacjonarnymi. Pamiętaj jednak, aby dokonywać zakupów jedynie w sprawdzonych sklepach, takich jak Zegarmistrz.com. Dzięki temu otrzymasz gwarancję jakości i oryginalności produktu.

Zegarek na prezent dla niej

Sklepy internetowe mają niezwykle bogate oferty zegarków damskich. Z łatwością więc wybierzesz ten idealny. Czym kierować się przy kupnie? Oczywiście najważniejsze jest to, kto będzie obdarowany. Zegarek na prezent dla dziewczyny, żony, czy narzeczonej powinien przede wszystkim sprawiać wspaniałe wrażenie wizualne. Największą popularnością cieszą się obecnie złote gadżety, które dostępne są zarówno w wersji smart, jak i klasycznej.

Zegarek na prezent dla niego

Zegarek to jeden z nielicznych elementów biżuteryjnych powszechnie noszonych przez mężczyzn. Warto więc zwrócić uwagę na doskonałą jakość produktu. Zegarek męski musi być przede wszystkim gustowny i wykonany z najwyższej klasy materiałów.

Idealnie sprawdzą się na przykład czasomierze prestiżowej marki Tissot. Dostępne są właśnie chociażby w sklepie Zegarmistrz.com. Są klasycznie eleganckie i posaidają szwajcarski mechanizm kwarcowy lub automatyczny. Każdy mężczyzna, niezależnie od wieku, z dumą będzie nosił na nadgarstku taki okaz. Natomiast dla fanów nowoczesnej technologii idealny będzie smartwatch. Możemy postawić na przykład na taki z uniwersalną, czarną bransoletą, aby mieć pewność, że będzie pasował do każdej stylizacji.

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 13.01.2020