Wygraj dzień w więzieniu!

Z okazji Święta Służby Więziennej, które przypada 8 lutego, będzie można zwiedzić kilka wybranych więzień w kraju. W Warszawie odbędzie się ponadto loteria, w której będzie można wygrać... dzień spędzony za kratkami

więzień z kajdankami.jpg

"I ty możesz zostać milionerem" brzmi chyba bardziej kusząco niż "I ty możesz zostać skazany", ale co tam! Z okazji Święta Służby Więziennej, więzienie w Warszawie zorganizuje loterię, w której nagrodą główną będzie... doba za kratkami. Interesujące?

Święto Służby Więziennej przypada 8 lutego. Jeśli masz ochotę, w tym roku możesz je uczcić razem z pracownikami i więźniami (!) zakładów karnych w Warszawie, Radomiu, Grójcu, Siedlcach, Płońsku lub Żytkowicach. Tam bowiem odbywać się będzie "dzień otwarty". Wycieczka do więzienia będzie pełna atrakcji. Zwiedzający będzie mógł porozmawiać nie tylko ze strażnikami i wychowawcami, ale również z niektórymi więźniami.

- To osoby, które mają już swoje przemyślenia, wiedzą, ile straciły przez swoje błędy, będą się starały przekazać to zwiedzającym – tłumaczy mjr Elżbieta Krakowska, rzecznik SW w Warszawie.

Co więcej, w stolicy zostanie zorganizowana ponadto loteria, w której będzie można wygrać dzień w więzieniu. Nagroda zostanie rozlosowana wśród 60 uczestników, którzy uprzednio zgłoszą swój udział w zwiedzaniu placówki (niestety miejsca są ograniczone). Zwycięzca dostanie swoją celę, a nawet więzienny obiad. Będzie mógł także wyjść na spacerniak. Nie będzie miał jednak kontaktu z prawdziwymi osadzonymi.Dodał(a): BJ Wtorek 03.02.2015