Wydrukuj sobie broń

Od kiedy drukarki 3D weszły na rynek, ich użytkownicy codziennie zaskakują coraz to bardziej złożonymi „wydrukami”. To musiało nastąpić – w końcu maszyna wypluła broń!
wydruk broni 3d

fot.: youtube.com

Cody Wilson to 25-letni przywódca anarchistycznej grupy Defense Distributed. Poza tym, że projektuje broń, studiuje prawo w Teksasie. Od roku, wraz z kolegami, pracuje nad projektem „Wiki Weapon Project”. Chłopaki obrali za cel stworzenie broni palnej, zdolnej do strzelania prawdziwymi nabojami. Niecodziennie, bo za pomocą drukarki 3D.

Nabyli więc model Stratasys Dimension SST, który kosztował ich 8000 dolarów i zaczęli próby. Stanęło na tym, że ich pistolet – Liberator – ma 16 części ze specjalnego plastiku, którymi maszyna odlewa zaprojektowane wcześniej komputerowo części. Jedyną częścią metalową jest iglica, która uderza w spłonkę „uruchamiając” pocisk. Nabój oczywiście też jest metalowy.

Chłopaki, publikując wideo z próby generalnej Liberatora, wywołali szeroką dyskusję na temat swobody korzystania z drukarek 3D. Tym bardziej, że wzory części pistoletu zamieścili na swojej stronie internetowej. Witamy w XXI wieku...Dodał(a): gianni Wtorek 07.05.2013