Wszystkie gadżety Bonda dotychczas

Ktokolwiek wciela się w rolę Jamesa Bonda, nie ma niestety nadludzkich sił i czasem po prostu nie daje rady. Parafrazując łacińskie porzekadło – „I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa” można je śmiało i bez ujmy na jego honorze przypisać Agentowi 007. Dlatego ma rzekomo najlepsze gadżety i zabawki szpiegowskie wśród wszystkich kolegów tajniaków, które niejednokrotnie ratowały tyłek jemu i jego dziewczynom.
gadzety-bonda.jpg

Tak jak pasjonaci Bonda z kanału Auralnauts podliczyli wszystkie trupy na koncie agenta z licencja na zabijanie, tak inni fascynacji postanowili wyłapać i policzyć gadżety, jakimi posługiwał się zalotny James.

Sterowane zdalnie samochody, lasery i piły w zegarkach, strzelające papierosy, podwodne pojazdy to tylko niektóre ze 193 gadżetów szpiegowskich, które udało się wychwycić w 23 dotychczasowych filmach o Jamesie Bondzie (bez najnowszego "Spectre").Z opresji wiele razy Bonda ratował nie kto inny jak podstarzały, stetryczały i zazwyczaj sztywny Q. A właściwie gadżety, które prezentował mu na odprawie. Czasem James bez instruktażu używał nowych zabawek, co powodowało, że stawały się już bezużyteczne w terenie. Jednak Agent 007 bez tego osprzętu jest jak Iron Man bez zbroi – bystry, inteligentny, potrafi dać w pysk złoczyńcy, ale pełnia jego możliwości ujawnia się ze wspomagaczami.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 06.11.2015