Wódka o smaku śmietany

Napój alkoholowy powstanie w opolskiej… mleczarni. Firma chce wprowadzić na rynek „śmietanówkę”, czyli wyskokowy trunek na bazie śmietany.
śmiet.jpg

Opolska mleczarnia postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom osób, które lubią smak napoi mlecznych i alkoholu. Oleśnicka firma ma zamiar wprowadzić na rynek napój wyskokowy o nazwie śmietanówka. Jak można się domyślić będzie to wysokoprocentowa… śmietana.

W ten sposób Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie pragnie świętować swoje 110 urodziny. Firma od ponad wieku wytwarza sery, śmietany, masła i kefiry. Swoją ofertę chce poszerzyć o alkohol tworzony na bazie staropolskiego przepisu, który został już dawno zapomniany.

Na razie nie wiadomo jak mocny będzie nowy napój alkoholowy na bazie śmietany, ale prezes Oleśnickiej firmy zapewnia, że ma zawierać przyzwoitą dawkę procentów.

Mleczarnia już jest w trakcie załatwiania wszelkich pozwoleń potrzebnych, aby wprowadzić produkt na rynek. Możemy się spodziewać, że śmietanówka trafi na sklepowe półki już niedługo. No cóż, napój alkoholowy z pewnością poprawi smak płatków śniadaniowych.

Zobacz galerię pijących lasek
Dodał(a): Paweł Zieleń Środa 31.05.2017