Wkurzona mamuśka w akcji

Wideo, które udało się nakręcić lokalnej telewizji podczas zamieszek w Baltimore od wczoraj robi furorę w internecie. Widać na nim, jak rozjuszona postawą syna matka wyciąga go za chabety z tłumu podobnych mu chuliganów i siłą zapędza do domu!

ret4656yt5gt56.png

Kto jest groźniejszy od chuligana biorącego udział w zamieszkach? Otóż jego... rozwścieczona matka! Dowodem jest poniższe wideo nakręcone przez lokalną telewizję podczas zamieszek w Baltimore. Widać na nim, jak rozzłoszczona kobieta wyciąga syna z tłumu demonstrantów i siłą zapędza go do domu. "Chcesz tu siedzieć i zajmować się głupotami?" - słychać jej krzyki w tle.

Zamieszki, o których piszemy, wybuchły tuż po pogrzebie Freddiego Greya - czarnoskórego 25-latka, który 2 tygodnie temu zginął wskutek uszkodzenia rdzenia kręgowego, spowodowanego najprawdopodobniej brutalnym aresztowaniem przez policję. Według zeznań świadków, młody mężczyzna miał wielokrotnie prosić o pomoc lekarską funkcjonariuszy, ale ci wezwali ją dopiero po pół godzinie. Chłopak zmarł w szpitalu tydzień później.

W pogrzebie Greya uczestniczyło ponad 2500 osób. Zaraz po ceremonii rozjuszony tłum wybiegł na ulice i zaczął siać spustoszenie. Najbardziej oberwało się oczywiście policji - demonstranci obrzucali funkcjonariuszy cegłami i podpalali radiowozy. Rozliczne akty wandalizmu doprowadziły do zarządzenia stanu wyjątkowego w mieście oraz wezwania Gwardii Narodowej. Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Wtorek 28.04.2015