Wino przed snem pomoże zrzucić ci wagę!

Naukowcy znaleźli doskonały powód, dla którego warto napić się wina przed snem. Otóż okazuje się, że pół butelki dziennie tego rarytasu zmniejsza ryzyko otyłości i pomaga zrzucić zbędne kilogramy!

ThinkstockPhotos-493734558.jpg

Naukowcy już dawno odkryli lecznicze właściwości przeciwutleniaczy zawartych w czerwonym winie: pomagają one w zwalczaniu chorób serca i obniżają poziom cholesterolu. Okazuje się, że na tym jednak nie koniec korzyści. Wygląda na to, że właśnie znaleźliśmy dietę-cud!

Badania naukowców z Washington State University wykazały, że zawarty w winie związek chemiczny tzw. resweratrol pomaga przekształcać oporny na spalanie biały tłuszcz na brązowy, który zrzuca się już znacznie łatwiej. Niestety jest mały haczyk: najwięcej pomocnej substancji znajduje się w owocach: jagodach, truskawkach i - owszem - winogronach. Niestety większość statystycznych win takich jak Merlot, czy Cabernet Sauvignon zawiera tylko niewielką ilość resweratrolu, po związek wytraca się podczas produkcji. Poza tym wspomniane badanie zostało przeprowadzone na myszach, a nie ludziach.

Na szczęście mamy także wyniki innego eksperymentu. Badanie naukowców z Harvardu przeprowadzone na 20 tys. kobiet dowiodło, że u pań które piły pół butelki wina dziennie ryzyko otyłości zmniejszyło się aż o 70% w porównaniu do osób niepijących.

Naukowcy przekonują, że umiarkowane ilości tego trunku mogą nieść bardzo pozytywne skutki. Jednak raczej nie mają na myśli codziennego łojenia połowy butelki przed snem. A może?

źródło: thedailymail.com


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. FameFlynet Piątek 26.02.2016

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)