Wideorelaksator

Czujesz stres, przemierzając polskie drogi? Wideorejestrator Mio MiVue 388 to świetny kompan, który wesprze cię w podróży
Mio MiVuePIERWSZE WRAŻENIE

Rejestrator to niewielkie i porządnie wykonane urządzenie z ekranem LCD 2,4 cala.  Z boku znajdziesz gniazdo HDMI (pozwala podłączyć sprzęt do telewizora), mini USB (do ładowania baterii i komunikacji z komputerem) oraz microSD (w zestawie znaleźliśmy kartę 8 GB, pozwala na nagranie ok. 80 minut w Full HD). Obsługa urządzenia nie sprawia nam trudności – interfejs jest intuicyjny. Całość montujemy do uchwytu (obraca się, pozwalając na nagrywanie w zakresie 360 stopni), który za pomocą przyssawki mocujemy na przedniej szybie i odpalamy samochód. Czas w drogę.

JAKOŚĆ ZAPISU

Do wyboru masz jakość 720p i 1080p. Polecamy drugą opcję – Mio rejestruje wówczas obraz Full HD. W zestawieniu z innymi wideorejestratorami Mio wypada świetnie – filmy są płynne (30 kl/s), a szklany obiektyw o kącie 120˚ zapewnia ostry obraz. Co ważne, daje radę także w złych warunkach oświetleniowych. A właśnie dramatyczny spadek jakości po zmierzchu, przy pochmurnej pogodzie i w trakcie jazdy pod słońce był do tej pory największą bolączką tego rodzaju kamerek. MiVue 388 może też robić zdjęcia – funkcja przydatna np. przy dokumentacji zdjęciowej po stłuczce.

belka_zobacz-wideo-tygodnia.jpg

FUNKCJE NA WYPASIE

Dodatkowy „bajer” to czujnik wstrząsów – w razie kolizji Mio odnotuje, z której strony nastąpiło uderzenie i zabezpieczy przed skasowaniem nagranie z tego momentu, a moduł GPS zapisze miejsce zdarzenia i prędkość. Kolejne dodatki to czujnik ruchu (wy-kryje, że ktoś kręci się przy samochodzie i zacznie nagrywać intruza) oraz funkcja dźwiękowego informowania o przekroczeniu dozwolonej prędkości w danym miejscu. Czujesz odrazę do fotoradarów? MiVue 388 ostrzeże cię o zbliżaniu się do jednego z nich (bazując na liście, którą możesz bezpłatnie aktualizować).

ONLINE
Bateria wystarcza na nieco ponad pół godziny zapisu, lecz Mio i tak warto mieć stale podpięte do gniazda zapalniczki. Można wówczas korzystać z funkcji automatycznego startu zapisu – rejestrator rozpocznie nagrywanie po przekręceniu kluczyka. W zestawie jest program MiVue Manager, który m.in. nanosi trasę na Google Maps i ułatwia zamieszczanie nagrań na YouTube i Facebooku. Niestety, współpracuje ono wyłącznie z Windowsem. Oficjalnie prosimy firmę Mio o wersję na system MacOs. Wówczas MiVue 388 będziemy mogli uznać za wideorejestrator absolutnie idealny.

PODSUMOWANIE

Niewielka kamera, która zachwyca zarówno tym, co należy do jej podstawowych obowiązków (czyli kręcenie naprawdę dobrych filmów), jak i mnóstwem dodatkowych funkcji sprawiających, że człowiek za kierownicą jest o wiele spokojniejszy i zrelaksowany. Biorąc pod uwagę zalety, cena wynosząca 799 zł jest jak najbardziej do przyjęcia. Do wyboru są również tańsze modele Mio MiVue (ich ceny zaczynają się już od 355 zł).
Dodał(a): CKM Poniedziałek 23.09.2013