Wesołe życie czterdziestolatka

Naukowcy dowodzą, że osiągając ten wiek, nie możesz się przemęczać i powinieneś pracować zaledwie nieco ponad 3 dni w tygodniu

man-person-relaxation-steps-large.jpg


Przekroczyłeś 40. rok życia? A więc powinieneś pracować maksymalnie 25 godzin (czyli nieco ponad trzy dni) w tygodniu, aby osiągnąć maksimum wydajności i oferować pracodawcy perfekcyjne odfajkowanie obowiązków służbowych. 


Do takich wniosków doszli Shinya Kajitani, Colin McKenzie oraz Kei Sakata, ekipa naukowców z japońskich oraz australijskich uniwersytetów. Przebadali oni na Antypodach kilka tysięcy pań oraz panów powyżej czterdziestki, jednoznacznie udowadniając, że większa ilość roboczogodzin drastycznie zwiększa zmęczenie i stres, przekładając się na nieefektywną pracę.

Jesteś już czterdziestolatkiem? Koniecznie pokaż swemu szefowi wyniki tych badań: www.melbourneinstitute.com/downloads/working_paper_series/wp2016n07.pdf.

Jeśli nie osiągnąłeś jeszcze tego wieku, koniecznie wydrukuj ową pracę naukową, opublikowaną przez Uniwersytet w Melbourne, schowaj w bezpiecznym miejscu i zanieś do pracy w dniu swych 40. urodzin. Jeśli nie będziesz się zbytnio przemęczał, będziesz stary, ale jary i nie do zajechania niczym klasyczny Land Rover.Dodał(a): Michał Jośko/ fot.: Pexels Czwartek 21.04.2016