Wegetarianie częściej cierpią na zaburzenia psychiczne

Austriaccy naukowcy doszli do wniosku, że dieta wegetariańska nie wpływa dobrze na zdrowie psychiczne. Mięso górą!

ThinkstockPhotos-477464028.jpg

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Graz w Austrii odkryli, że wegetarianie częściej cierpią na zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy nerwica. Niejedzenie mięsa zawsze wydawało mi się smutne i frustrujące, ale teraz są na to dowody medyczne!

W badaniu wzięło udział 1320 osób, wśród których znaleźli się mięsożercy, wegetarianie, weganie, „miłośnicy” mięsa oraz osoby ograniczające spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Badani byli w różnym wieku, różnej rasy, prowadzący różny tryb życia i mający zróżnicowany status ekonomiczny. Na prośbę naukowców, wszyscy wypełnili ankietę dotyczącą zwyczajów żywieniowych.

"Nasze badania pokazały, że wegetarianie są mniej zdrowi, częściej chorują na nowotwory, alergie i dotykają ich zaburzenia psychiczne, a także prowadzą niezdrowy tryb życia" - podsumowali autorzy badania.

Oprócz tego okazało się, że wegetarianie, weganie i osoby ograniczające mięso są zdecydowanie mniej odporni na stres niż mięsożercy. Niestety naukowcy nie potrafili znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy.Dodał(a): Bartosz Joda Piątek 13.11.2015