Waszyngton zarobił na legalizacji 450 tys. w 3 dni!

Sprzedaż marihuany może przynosić korzyści. Tym razem przekonał się o tym Waszyngton, do którego budżetu zaledwie w 3 dni od legalizacji wpłynęło aż 450 tys. zł!

shutterstock_135687047.jpgJak wiadomo, od jakiegoś czasu w Waszyngtonie można kupić już legalnie marihuanę do celów medycznych i rekreacyjnych. Jak podaje thecannabist.co na podatkach akcyzowych stan zarobił aż 450 tys. zł w 3 dni! Jest to tym bardziej imponujący wynik, że sklepy nie są jeszcze przygotowane na rozpoczęcie handlu ziołem. Z racji tego, że wiele z nich nie ma jeszcze licencji, marihuanę póki co można kupić jedynie w nielicznych miejscach. Dla przykładu w Seattle otwarty był tylko jeden punkt, co z resztą szybko zakończyło się wyczyszczeniem magazynów z resztek trawy. 

Rząd przewiduje, że kiedy licencję na sprzedaż zioła dostaną wszystkie sklepy, zysk wzrośnie jeszcze bardziej. Na razie z powodu braku towaru, jego cena jest bowiem wysoka, co nie jest przecież atrakcyjne dla potencjalnych kupców i odstrasza pewną ich część.

No i jaki z tego morał?Dodał(a): BJ, fot. FameFlynet Wtorek 15.07.2014