Waszyngton podwoił zysk z marihuany

Jako, że w Waszyngtonie minął już rok od legalizacji marihuany, przyszedł czas na małe podsumowanie. Okazuje się, że zyski z tego tytułu aż dwukrotnie przewyższyły przewidywaną sumę, zasilając budżet stanu o 70 mln dolarów!

shutterstock_230249461.jpg

Waszyngton to drugi po Kolorado stan, który zdecydował się na całkowitą legalizację marihuany. Oznacza to, że zezwala on nie tylko na używanie trawki do celów medycznych, ale również rekreacyjnych. Od jakiegoś czasu podobne prawo działa także w Oregonie i na Alasce. Jak widać, są już tego pierwsze efekty!

Okazuje się, że wraz z legalizacją zioła w Waszyngtonie, wcale nie zwiększyła się liczba narkomanów, ani nie nastąpiły żadne klęski żywiołowe i koniec świata, którego obawiali się przeciwnicy. Zmiana prawa przyniosła za to nowe miejsca pracy, a wpływy z wszystkich podatków stanowych i lokalnych zasiliły budżet Waszyngtonu o... 70 mln dolarów! To aż dwukrotnie więcej, niż 36 mln, które zakładano!

Na ogromne zyski wpływ ma oczywiście wysokość podatków (nawet do 37%). Producenci, hurtownicy, sprzedawcy oraz klienci płacą je niemalże przy każdej transakcji. Większość zarobionych w ten sposób pieniędzy stan przeznacza na cele edukacyjne.Dodał(a): Bartosz Joda Poniedziałek 13.07.2015