Warcraft powraca!

Tym razem w formie filmu. Pomysł na jego nakręcenie padł już w 2006 roku, jednak dopiero 10 lat później odbędzie się premiera obrazu. Tym razem nie będziemy mieli wpływu na losy ludzi czy orków, ale liczymy na równie wciągająca fabułę.
warcraft-otw.jpg

Było już wiele filmów na podstawie gier, jak np. Street Fighter, Mortal Kombat, Far Cry, Postal, Silent Hill, Tomb Raider i wiele innych. Umówmy się – to, co wychodzi rewelacyjnie w grze, nie zawsze jest tak porywające w długim metrażu. Gracze przyzwyczajeni są do sterowania losami bohaterów, a na dużym ekranie tego zrobić się nie da. Jeśli jednak film będzie choć po części tak miodny, jak gra, trafi na półkę z zasłużonymi tytułami.

warcraft-ludzie.jpg

Podczas BlizzCon (poświecona jest tytułom Warcraft, StarCraft, Diablo, Heroes of the Storm i Overwatch) w 2006 roku padł pomysł na zekranizowanie kultowej gry Warcraft. Dużo się zmieniało od tamtej pory, a najbardziej scenariusz. Jednak udało się doprowadzić do szczęśliwego finału i fabułę nakreślił Charles Leavitt wraz z reżyserem tego filmu Duncanem Jonesem. W obsadzie zobaczymy m.in. takich aktorów jak: Ben Foster, Travis Fimmel, Paula Patton, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Rob Kazinsky.

warcraft-orkowie.jpg

Fabuła filmu umieszczona będzie na rok przed wydarzeniami z pierwszej części gry Warcraft. Opowiadać będzie o pierwszych spotkaniach orków z Hordy i ludzi z Przymierza. Oczywiście napięcia są nieuniknione, a konflikt jest pewny niczym wzrost podatków. W obrazie zobaczyć mamy wiele lokacji z gry, a do sieci wypłynęły pierwsze fotosy orka Orgrima, którą odtwarza Rob Kazinsky. Zdjęcia do filmu miały miejsce od stycznia do maja 2015 roku.

Premiera filmu Warcraft zaplanowana jest na 10 czerwca 2016 roku.

warcraft-ork.jpg

Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 21.05.2015