Walki robotów w 2016 roku!

W przyszłym roku będziemy świadkami pierwszej w historii walki robotów. I nie odbędzie się to na ekranie kinowym. Kilkutonowe kolosy będą walczyły wręcz i strzelały do siebie. Japonia właśnie podjęła rękawicę rzuconą przez Amerykę.
walki-robotów.jpg

fot.: facebook.com/megabotsinc

Amerykanie z MegaBots jeżdżą po kraju ze swoim 4,5-metrowym robotem Mark 2, który waży 5 400 kg i sieje zniszczenie za pomocą ważących 1,3 kg kulek paintballowych. Wylatująca z prędkością niemal 200 km/h amunicja rozmiarów piłki ręcznej potrafi zrobić niezłą rozpierduchę. Ale Jankesi lubią rywalizować i rozwalanie wraków samochodów znudziło się im. Tym bardziej, że mają z Japończykami rachunki do wyrównania…

W zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Kobiet Japonki rozgromiły Amerykanki w finale 5:2. To rozsierdziło chłopaków z MegaBots. Rzucili wyzwanie Japonii na innym polu.Wzywają do pojedynku firmę Suidobashi Heavy Industries, która też ma swojego robota bojowego. Co prawda Kuratas jest lżejszy, bo waży 4 000 kg, ale wyposażony w obrotowe działka, inteligentny system naprowadzania pocisków i przezroczysty wyświetlacz HUD. Szef SHI Kogo Kurata odpowiedział, że roboty to część japońskiej kultury i nie widzi innej możliwości, jak rozgromienie zuchwałych Jankesów. Zaznaczają jednak, że strzelanie kulami z farbą, to rozrywka dla mięczaków i chcą walki wręcz między stalowymi gigantami. Przez najbliższy rok obie firmy mają ustalić warunki ustawki.Zapowiada się więc, że filmy pokroju „Real Steel” czy „Pacific Rim” były prorocze. Kiedy powiemy coś takiego o „Terminatorze”?

Dodał(a): Paweł Janusz / fot.: facebook.com/megabotsinc Wtorek 07.07.2015