Walc Windowsa

Pewien dyrygent i komik w jednym postanowił rozbawić publiczność utworem inspirowanym dźwiękami z Windowsa. Efekt? Całkiem niepoważna muzyka poważna!

rferfrttgft5tgt56gyt76y6u.png

Rainer Hersch to brytyjski dyrygent, pianista i kompozytor, a także komik i aktor, który doskonale łączy muzykę klasyczną z inteligentnym, aczkolwiek lekkim, dowcipem. Do tej pory występował już praktycznie na każdej scenie komediowej w Wielkiej Brytanii oraz w ponad 30 innych krajach. Często można go było usłyszeć także w radiu i telewizji BBC, gdzie miewa swoje własne programy.

Poniższe wideo przedstawia fragment koncertu w Royal Festival Hall w Londonie, który muzyk zagrał wraz z zespołem Philharmonia Orchestra. Jak widać na załączonym filmie, do stworzenia kompozycji muzycznej mogą zainspirować niemalże każde dźwięki. Nawet te znane nam z komputera. 

Na początku Hersch serwuje widowni kilka motywów żywcem skopiowanych z... Windowsa XP. Mamy wśród nich dźwięki otwierania i zamykania systemu, odbierania maila, czy błędów. Co ciekawe, okazuje się, że z wszystkich tych melodii razem można stworzyć... walca!Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Poniedziałek 21.09.2015