Wakacje z dojazdem własnym - o czym trzeba pamiętać?

Wakacje z dojazdem własnym, to wciąż jedna z popularniejszych opcji, na jaką decydują się turyści wykupując wczasy.

ckm.jpg

Dojazd własnym samochodem dla niektórych może wydawać się uciążliwy, są jednak osoby, które nie zamieniłyby takiej formy podróżowania na żadną inną. Z jakich względów tak bardzo cenią sobie wakacje z samochodem w tle?


Dojazd własnym samochodem – dla kogo taka forma podróżowania?

Dojazd własnym samochodem na miejsce urlopu z pewnością ma wiele plusów, ma również swoje minusy. Każdy powinien jednak podróżować w taki sposób, aby czuć się możliwie jak najbardziej komfortowo.
Kto będzie czuł się dobrze podróżując własnym samochodem na miejsce wypoczynku, a w przypadku kogo taka forma transportu będzie raczej odradzana?
Jeżeli nie lubimy latać samolotami, to zdecydowanie alternatywną formą podróżowania do miejsca docelowego będzie samochód. Oczywiście nie wszędzie damy radę autem dojechać, dlatego osoby, które nie przepadają za transportem lotniczym zawsze będą miały pewne ograniczenia, głównie pod kątem ilości miejsc do zwiedzania.
Jeżeli lubimy swobodę i możliwość poruszania się po okolicznych miejscowościach znajdujących się w niedalekiej odległości od naszego Hotelu, czy apartamentu, to samochód również będzie tutaj najlepszą opcją. Bez wątpienia posiadanie samochodu na miejscu daje nam swobodę, o jakiej możemy pomarzyć lecąc samolotem na wakacje. Wówczas jesteśmy skazani na lokalne lub wypożyczone środki transportu.

Kilka wskazówek dla osób podróżujących na wakacje własnym samochodem

Przede wszystkim, jeżeli decydujemy się na wykupienie urlopu z miejscem wypoczynku, do którego będziemy musieli wcześniej samodzielnie dojechać, to pamiętajmy o takich – z pozoru błahych sprawach – jak wypoczynek przed trasą i pełne skupienie w trakcie drogi.
Wielu kierowców pokonując dalekie trasy wykazuje pewne oznaki zmęczenia, także, jako pasażerowie powinniśmy być żywnie zainteresowanymi samopoczuciem naszego kierowcy. Zwróćmy uwagę na to, czy kierowca ziewa, przeciąga się lub wydaje się być nieco apatyczny. W takiej sytuacji zaproponujmy postój i czas na regenerację. Oczywiście jak najbardziej w takim momencie pomogą również kawa i drobna przekąska.

Co do samej trasy i kwestii stricte technicznych, to każde Państwo ma inne wymogi, co do poruszania się po terytorium danego kraju, dlatego warto zapoznać się z nimi przed wyjazdem. Dodatkowo pamiętajmy o tym, żeby przygotować samochód przed trasą, sprawdzić czy mamy ważne badanie techniczne, polisę OC i zieloną kartę. Dodatkowo powinniśmy się zabezpieczyć dobrą polisą na wypadek awarii samochodu za granicą, Towarzystwa Ubezpieczeniowej mają na ten moment bardzo szeroką ofertę na takie okoliczności.

Gdzie znajdziemy najlepsze oferty na wakacje z dojazdem własnym

Jeżeli szukamy ciekawych miejsc w Europie, do których da się dojechać samochodem, to doskonałą bazę ofert tego typu znajdziemy na https://www.fostertravel.pl/.
Chorwacja, Włochy, czy Hiszpania, to jedynie niewielki procent ofert wyskakujących w takowych portalach turystycznych. Warto śledzić ich ofertę i być na bieżąco, jeżeli chcemy znaleźć korzystną cenowo i turystycznie ofertę wyjazdu wakacyjnego z dojazdem własnym.

Dodał(a): Wtorek 08.08.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)