W tym supermarkecie papierosów niebawem już nie kupisz

Do 2022 roku sieć sklepów Lidl przestanie sprzedawać papierosy i inne wyroby tytoniowe. Nowatorskie rozwiązanie ma w pierwszej kolejności dotyczyć rynku holenderskiego, ale niewykluczone, że z czasem trafi również do innych krajów.

iStock-841494874.jpg

Palacze muszą się przygotować na to, że w przyszłości praktykowanie ich ukochanego nałogu będzie o wiele trudniejsze, niż obecnie. Nie tylko dlatego, że ceny papierosów z czasem będą rosnąć (tego akurat możemy być pewni), ale również z innego powodu – kupienie ich stać się dużo trudniejsze.

Zmiany zapewne nie nadejdą zbyt szybko, ale mamy już ich pierwszy zwiastun. Holenderski Lidl poinformował bowiem, że do 2022 roku planuje wycofać ze sprzedaży papierosy i inne wyroby tytoniowe. To kolejny etap w walce z paleniem, jednak zdecydowanie bardziej stanowczy od poprzednich. Wcześniej wprowadzono rozwiązania mające na celu umieszczenie wyrobów tytoniowych poza zasięgiem wzroku klientów, umieszczając papierosy w specjalnie wydzielonych strefach.

Decyzja Lidla jest spowodowana trendami, które obecnie zyskują na znaczeniu w Holandii. Jak twierdzi rzeczniczka sieci dyskontów, Holendrzy coraz chętniej rzucają palenie (przynajmniej papierosów). Lidl nie chce przeciwdziałać temu trendowi, zatem zdecydował się na wycofanie ich ze sprzedaży. Co ciekawe, nie jest to pierwszy sklep, który postanowił zaprzestać sprzedawania papierosów – wcześniej zdecydowały się na to Kruidvat i Trekpleister.

Czy również w Polsce dojdzie do takiej sytuacji. Cóż, z pewnością nie można tego wykluczyć – już teraz papierosy w Lidlu są eksponowane gorzej niż kiedyś, więc jak najbardziej możliwy jest scenariusz, w którym polski oddział firmy wycofa wyroby tytoniowe ze swojej oferty.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. iStock Poniedziałek 04.06.2018