W Turcji zakażą Minecrafta?

Choć może się to wydawać śmieszne, tureckie ministerstwo wzięło na celownik popularną grę Minecraft. Istnieje realne ryzyko, że gra zostanie zakazana z powodu... zbyt dużej brutalności

minecraftee.png

Gdyby urzędnicy zawsze zajmowali się tym, co istotne, wszystkim żyłoby się lepiej. Niestety problem koncentrowania uwagi na głupotach obecny jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach. Np. tureckie ministerstwo polityki rodzinnej i społecznej rozpoczęło ostatnio badania, których celem było ustalenie... czy gra Minecraft przypadkiem nie jest za bardzo brutalna.

Dom twórcy Minecrafta - najdroższy w Beverly Hills

Trudno nam sobie wyobrazić, kto i w jakich okolicznościach wpadł na pomysł badania gry komputerowej, ale faktem jest, że raport z obserwacji nie napawa jej fanów optymizmem. Sformułowano w nim bowiem następujące wnioski:

"Mimo że grę można postrzegać jako pobudzającą kreatywność u dzieci poprzez pozwalanie im na budowanie domów, farm i mostów, moby [agresywne stworzenia] muszą zostać zabite, aby ochronić te budowle. W skrócie mówiąc, gra oparta jest na przemocy".

Kolejnym etapem ma być wniosek ministerstwa o ogólnopaństwowy zakaz Minecrafta.

Tak, to się dzieje naprawdę.Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Środa 11.03.2015