W Sieci ciśnienie rośnie!

Badanie zostało przeprowadzone na amerykańskich nastolatkach, którzy spędzali w internecie ponad 14 godzin w tygodniu. Okazało się, że wielu z nich miało przez to podwyższone ciśnienie krwi

shutterstock_169047878.jpg

Młodzież, która spędza długie godziny w internecie, może być narażona na wysokie ciśnienie krwi - twierdzą naukowcy z Henry Ford Hospital w Detroit. Szczegółowe badanie zostało opisane w czasopiśmie Journal of School Nursing.

Naukowcy przebadali 134 nastolatków, którzy spędzali co najmniej 14 godzin w tygodniu w internecie. Okazało się, że aż 26 z nich miało podwyższone ciśnienie krwi. Badacze dodają również, że zbyt wiele godzin spędzanych w sieci może powodować także inne problemy, m.in.: uzależnienie, lęk, depresję, otyłość i izolację społeczną.

"Korzystanie z internetu jest częścią naszego codziennego życia, ale nie powinno nas pochłaniać" - powiedział profesor Wydziału Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Henry'ego Forda, Andrea Cassidy-Bushrow. "To ważne, aby młodzi ludzie robili sobie regularne przerwy od komputera lub smartfona i angażowali się w jakieś formy aktywności fizycznej. Polecam, aby rodzice ograniczali swoim dzieciom czas spędzany w sieci. Myślę, że dwie godziny dziennie, pięć dni w tygodniu jest dobrą zasadą".

źródło: sciencedaily.com


Dodał(a): Bartosz Joda Poniedziałek 19.10.2015