W którym banku najlepiej wziąć kredyt na laptopa?

Wielki ranking kredytów gotówkowych FinAi

kredyt na laptopa.jpg

Platforma FinAi co miesiąc publikuje swoje rankingi najlepszych kredytów stworzony na podstawie odesłanych przez banki informacji marketingowych. W kwietniu na warsztat wzięte zostały kredyty na laptopa. Które z nich wypadły najkorzystniej w tym zestawieniu? Sprawdźmy.

Pierwszym krokiem przy tworzeniu tego typu rankingów jest stworzenie przykładowego klienta, który jest zainteresowany kupnem laptopa. W przypadku kwietniowego rankingu wymyślono więc Tomka, 26-latka zarabiającego 5000 zł miesięcznie. Klient banku ma wykształcenie wyższe i pracuje na umowie o dzieło. Jakie dodatkowe środki pieniężne go interesują? Tomek chce pożyczyć od banku 2600 zł na 12 miesięcy. Interesuje go zakup używanego laptopa HP Pavilion 15-cc502nw. Który bank oferuje najlepsze warunku, biorąc pod uwagę tak niski kredyt na laptopa?

Najtańszy kredyt – w którym banku?

Ranking został stworzony na podstawie deklaracje 14 banków. Do wszystkich FinAi wysłało te same parametry kredytu, a po przeanalizowaniu odesłanych informacji określono, że w kategorii „najtańszy kredyt na laptopa” najlepiej wypada oferta Raiffeisen Polbanku. Nie tylko miesięczna rata byłaby niższa w porównaniu do innych (Tomek płaciłby 223,17 zł miesięcznie), ale dzięki zerowemu oprocentowaniu całkowity koszt kredytu wyniosłaby jedynie 77,74 zł. Ponadto Tomek, jeśli zdecydowałby się na kredyt we wspomnianym banku, musiałby posiadać ze sobą jedynie dowód osobisty.

Na kolejnym miejscu znalazła się oferta Banku Pekao SA. Całkowity koszt kredytu został wyliczony na jedynie 85,14 zł. Tomek jednak musiałby w tym przypadku pokazać zarówno dowód, jak i zaświadczenie o dochodach. Klient tego banku musiałby stawić się w oddziale osobiście. Atutem tej oferty jest natomiast brak prowizji.

Na trzecie miejsce załapała się oferta Citi Handlowego, która mimo wyższego całkowitego kosztu kredytu wynoszącego 128,90 zł, raty o wysokości 227 zł, oprocentowania 9,00% i RRSO na poziomie 9,33%, posiada mniejszą liczbę wymaganych formalności niż Bank Pekao. W tym przypadku obecność w placówce bankowej nie jest wymagana!

Cały ranking FinAi można przeczytać na stronie FinAi pod adresem: https://www.finai.pl/blog/rankingi-kredytowe/ranking-kredytow-na-laptopa-wybierz-najlepszy-kredyt-kwiecien-2018/.

Formalności? Oby jak najmniej

Oferty zostały również przeanalizowane pod kątem tego, ile formalności wymaga dany bank. Ich najmniejszą liczbą mogą pochwalić się banki: Raiffeisen Polbank, Inbank i Nest Bank. Te instytucje finansowe wymagają od klientów okazania jedynie dokumentu tożsamości.

Należy też pamiętać, że ranking przygotowany przez FinAi to jedynie sytuacja teoretyczna – niekoniecznie takie parametry zostaną przedstawione klientowi posiadającemu na przykład mniejszą zdolność kredytową.


Dodał(a): Izabela Popko Sobota 21.04.2018