Viva La Revolución

Redaktorzy CKM są specjalistami od tematyki lekkiej, łatwej i przyjemnej, ale to nie oznacza, że umykają nam rzeczy ważne dla ludzkości. Postanowiliśmy zmierzyć się z zadaniem, wobec którego do tej pory bezradne okazywały się nawet najtęższe głowy z Pentagonu, FED-u czy ONZ - zapragnęliśmy stworzyć listę rzeczy, które na zawsze odmieniły męski świat.

Viva La Revolución

W tym celu zebraliśmy słynnych antropologów kultury, a także dyżurnych specjalistów od kondycji współczesnego człowieka, po czym odbyliśmy szereg spotkań i gorących dyskusji. Ich efektem było stworzenie listy 30 najważniejszych męskich gadżetów, które każdemu facetowi powinny być bliskie jak rodzona matka. Jeśli w twojej kolekcji brakuje któregoś z przedmiotów — pora, byś sprawdził, ile jeszcze wytrzyma twoja karta kredytowa. Oczywiście jeśli wciąż ci mało, na pozostałych stronach  naszego magazynu znajdziesz jeszcze 545 innych przełomowych wynalazków, w tym takie cuda, jak rakieta Stinger czy silnik V8 z najnowszego McLarena.

KOBIECE STRINGI
Dzięki bieliźnie wystającej spod dżinsów gapienie się na kobiece tyłki wreszcie zyskało jakiś dający się uzasadnić powód.
DZIAŁKO M61 VULCAN
Zasada działania broni palnej znana jest od wieków, ale pomysłowi Amerykanie jak zwykle musieli rozwinąć ten patent na skalę przemysłową. Sześciolufowy Vulcan potrafi strzelać z prędkością sześciu tysięcy pocisków na minutę i jest prawie tak kultowy, jak inny znany karabin maszynowy – CKM.
PILOT DO TELEWIZORA
Najwspanialszy wynalazek ludzkości od czasu wymyślenia koła oraz piwa z odkręcanymi kapslami.
QUAKE
Podczas grania w tę grę rodziły się i umierały największe męskie przyjaźnie naszych czasów.
AK–47
Najbardziej śmiercionośna broń współczesnego świata. Ten wynalazek skromnego radzieckiego żołnierza zmienił życie milionów mężczyzn – zamieniając ich w dymiące trupy.
KITON K–50
Najlepszy garnitur na świecie uszyją ci w Neapolu. Dzieło neapolitańskich krawców nazywa się K–50, bo potrzeba 50 godzin, by je stworzyć, a zrobi to główny krawiec firmy Kiton, Enzo D’Orsi. I weźmie za to 50 tysięcy dolarów.
ZŁOTY ROLEX
Żaden inny zegarek nie ma takiej siły towarzyskiego rażenia. W większości miejsc na świecie ten gustowny drobiazg doskonale zastępuje wizytówkę, kartę klubową oraz zaświadczenie o zarobkach.
BUGATTI VEYRON
Określanie tej 1001–konnej maszyny mianem samochodu powoduje, że Porsche czy Aston Martin zostają zdegradowane do kategorii „kosiarki ogrodowe”.
PODKOSZULEK NA RAMIĄCZKACH
Wife beater (żonobijca) to prawdziwy bad boy w męskiej szafie. Żadna część garderoby faceta nie ma tak złej opinii.
KAPITAN KLOSS
Polak w niemieckim mundurze Abwehry pracujący dla Rosjan – zasługi dla zjednoczenia Europy mamy ogromne.
PERFUMY COMME DES GARÇONS ODEUR 53
Facet nie musi już pachnieć wanilią, odkąd japońska projektantka Rei Kawakubo stworzyła antyperfumy z 53 niezwykłych nut. Są wśród nich: spalona guma, metal, rozpuszczalnik,
celuloza i górskie powietrze.
PS ONE
Najfajniejsza zabawka przełomu wieków. Dostarczała więcej rozrywki niż pijana Paris Hilton i była bez porównania tańsza w utrzymaniu.


Dodał(a): Andrzej Chojnowski Wtorek 17.05.2011