Uzależniony od jedzenia noży

40 – dokładnie tyle noży miał w swoim żołądku pewien hinduski policjant, który w połowie sierpnia zgłosił się do szpitala w północnych Indiach, uskarżając się na bardzo silny ból brzucha. Jak się okazało, mężczyzna sam połknął każde z metalowych narzędzi.
noże.JPG

Surjeet Singh ma 42-lata, żonę, dwójkę dzieci i jest sierżantem indyjskiej policji. I wydawałoby się, że wiedze stabilne, szczęśliwe i poukładane życie, gdyby nie jeden fakt, który psuje całą tę sielankę i niestety zaburza całość. Mianowicie Surjeet ma jedno bardzo dziwne upodobanie – uwielbia on połykać… metalowe noże.

Owo upodobanie wyszło na jaw, gdy 17 sierpnia 2016 r. mężczyzna zgłosił się do szpitala w północnych Indiach, skarżąc się na silny ból brzucha i na ogólne osłabienie organizmu. Po przeprowadzeniu badań, lekarze odkryli w jego żołądku wiele metalowych noży.

Dopiero wówczas Surjeet przyznał się, że przez ostatnie dwa miesiące nałogowo je wtranżalał i tak bardzo mu zasmakowały, że po prostu nie mógł się powstrzymać przed ich dalszym jedzeniem i w końcu uzależnił się od ich metalicznego smaku. Wobec takiego obrotu spraw, lekarze nie mieli wyboru – musieli jak najszybciej wziąć pacjenta pod skalpel.

Operacja trwała 5 godzin i na szczęście zakończyła się pomyślnie, jednak nie chcemy nawet zgadywać, w jakim szoku byli chirurdzy, gdy podczas zabiegu wyjęli z żołądka Surjeeta aż 40 metalowych, składanych noży, z czego każdy po rozłożeniu sięgał długości ok. 18 cm. Część z nich zaczęła już nawet rdzewieć.Obecnie 42-letni policjant ma się dobrze, a jego stan jest stabilny. Lekarze nie wypuszczą go jednak jeszcze ze szpitala, ponieważ chcą pozostawić go pod obserwacją specjalisty od zaburzeń psychicznych, jako że to właśnie one były przyczyną wystąpienia u Surjeeta nieprzemożonej chęci jedzenia noży.

I raczej odradzamy powtarzania wyczynów tego 42-latka. Są inne metody uzupełnienia niedoboru żelaza. Można jeść np. szpinak.
Dodał(a): Jakub Rusak Środa 24.08.2016