Usuwanie kolorowych tatuaży to już nie problem

Poznaj Enlighten Triplex Pico + Nano i pozbądź się w całości kolorowego rysunku na ciele!

tatuazbienkowscyclinic.jpg


Jeszcze do niedawna usuwanie kolorowych tatuaży stanowiło dla specjalistów medycyny estetycznej prawdziwe wyzwanie. Brak odpowiednich urządzeń do usuwania tatuaży wydłużał i utrudniał proces wywabiania kolorowych pigmentów ze skóry - starsze metody usuwania tatuaży były nie tylko mało skuteczne w działaniu, lecz także narażały pacjenta na trudny do zniesienia ból podczas zabiegu, a przy tym długi okres rekonwalescencji. Bardzo dużo zmieniło się w tej kwestii wraz z pojawieniem się na rynku nowoczesnych systemów laserowych, które pozwoliły na usuwanie tatuażu w bezpieczny, szybki i skuteczny sposób - bez uciążliwego bólu i powikłań pozabiegowych. A jednym z nich jest Enlighten Triplex Pico + Nano, który powstał z połączenia dwóch najbardziej innowacyjnych technologii wykorzystywanych w medycynie estetycznej - pikosekundowej i nanosekundowej. Podpowiadamy, w czym tkwi przewaga nowoczesnych systemów laserowych nad starszymi metodami usuwania tatuaży!

Usuwanie kolorowych tatuaży kiedyś i dziś

Peeling chemiczny, dermabrazja, elektrokoagulacja i specjalne kremy zmiękczające barwniki - jeszcze do niedawna były to najpopularniejsze metody usuwania nie tylko tatuaży, lecz także innych mankamentów urody. Większość z tych metod była jednak obarczona poważnymi wadami - kremy okazały się przede wszystkim mało skuteczne w usuwaniu pigmentu zlokalizowanego w głębokich warstwach skóry, podczas gdy pozostałe metody narażały pacjenta na ból, długi okres rekonwalescencji oraz pozostawienie na skórze szpecących blizn. Ryzyko blizn na skórze wzrastało w szczególności przy zabiegach dermabrazji i peelingu chemicznego, które poprzez głębokie złuszczanie (w celu dostania się do barwnika) w widoczny sposób uszkadzały wierzchnią warstwę skóry. Ratunkiem dla osób chcących pozbyć się tatuażu okazały się urządzenia laserowe, które wyeliminowały większość tych problemów, choć i one początkowo pozwalały jedynie rozjaśnić tatuaż, nie zaś usunąć go w całości. Prawdziwy przełom w dziedzinie laseroterapii nadszedł wraz z technologią nanosekundową i pikosekundową, których połączenie pozwoliło stworzyć najskuteczniejszy obecnie laser do usuwania tatuaży, Enlighten Triplex Pico + Nano.

Enlighten Triplex Pico + Nano - czyli najlepszy laser do usuwania tatuażu

Laser Enlighten Triplex Pico + Nano to jedno z niewielu urządzeń na rynku, które pozwala skutecznie usunąć nie tylko czarne, lecz także kolorowe tatuaże. Wysoką skuteczność działania lasera Enlighten potwierdzają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, dla których jest to najbardziej zaawansowany i wszechstronny laser na rynku. Enlighten swoją skuteczność zawdzięcza przede wszystkim połączeniu technologii nanosekundowej i pikosekundowej - zastosowanie trzech długości fali laserowej pozwala działać na różnych głębokościach i skutecznie zniszczyć kolorowy barwnik, zapewniając przy tym pacjentowi całkowite bezpieczeństwo. Szczególną uwagę zwraca dziś przede wszystkim technologia pikosekundowa, która rozbija barwnik na mikrocząsteczki, ułatwiając organizmowi ich samodzielne usunięcie w wyniku działania naturalnych procesów. Technologia pikosekundowa to impuls trwający zaledwie jedną miliardową część sekundy (tysiąckroć krótszą niż impuls nanosekundowy), co nie tylko przyspiesza proces pozbywania się tatuażu, lecz także zmniejsza wszelkie dolegliwości bólowe podczas zabiegu.

Największą zaletą lasera Enlighten jest to, że w przeciwieństwie do starszych metod, jest w stanie usunąć tatuaż w całości - od początku do końca. Brak uciążliwych dolegliwości bólowych i długiego czasu gojenia, a także szybkość i bezpieczeństwo zabiegu, sprawia, że obecnie jest on jednym z liderów w dziedzinie najtrudniejszych do usuwania mankamentów urody.

Więcej informacji na temat usuwania kolorowych tatuaży laserem Enlighten znajdziesz na stronie:

http://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/zabiegi-laserowe/enlighten


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 22.03.2018