Pora doktora: Mam trzy jądra

Jeżeli nieszczęśliwie trapi cię jakieś zmartwienie albo masz problem zdrowotny (szczególnie taki, o którym wstydzisz się opowiadać rejestratorce w przychodni), bez wahania zgłaszaj się do nas!

seksuolog


Czym jest tajemnicze zgrubienie w worku mosznowym?

Podczas kąpieli, gdy myłem kroczę, wyczułem… trzecie jądro. Pojawiło się niedawno, jest wielkości ziarna fasoli. Proszę, pomóżcie mi, bo trochę wstydzę się iść z tym do lekarza.
Daniello z Rzeszowa

Nie ma się czego wstydzić. Lekarze są od tego, żeby badać, i wierz nam, na pewno nie takie przypadki widzieli. Co do twojej przypadłości: najprawdopodobniej cierpisz na niegroźną cystę (rodzaj torbieli). Tego typu dolegliwości pozbędziesz się, łykając tabletki lub – w ostateczności – poddając prostemu zabiegowi chirurgicznemu. Dlatego nie wahaj się dłużej, tylko biegnij do urologa.


Chodzę jak robot!
Co zrobić, by przemieszczać się z godnością?

Moja prawa noga jest nieco dłuższa niż lewa. Kiedy siedzę, tego nie widać, ale przy chodzeniu jest to duży problem, gdyż po pierwsze boli, a po drugie podczas chodzenia kiwam się na boki jak złowieszczy android z „Gwiezdnych Wojen”...
Janek z Kielc

Twoją sprawą powinien się zająć ortopeda. To on po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego stwierdzi, czy potrzebujesz zabiegu korekcji kości, leczenia (ból podczas chodzenia może wskazywać na chorobę stawów), czy też twój problem rozwiąże dobrze dobrane obuwie ortopedyczne. Dlatego od razu udaj się do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie do ortopedy.Dodał(a): Aleksander Hepner Sobota 01.10.2011