Udawali seksowne dziewczyny. Przejęli kontrolę nad smartfonami żołnierzy

Jest prawdą powszechnie znaną, że kiedy mężczyzna zaczyna myśleć główką, to automatycznie odłączą się głowa. Teraz ten fakt wykorzystali hakerzy Hamasu.

Jak wynika z informacji, do których dotarło BBC, szpiedzy Hamasu podszywali się pod atrakcyjne kobiety i zachęcali do nawiązania bliższego kontaktu. A że każdy facet to wzrokowiec to hakerzy wysyłali im zdjęcia roznegliżowanych kobiet. Oczywiście wszystko za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kiedy żołnierze łapali przynętę, otrzymywali link do aplikacji, która miała im umożliwić dalszą wymianę fotografii. Jak można się domyślać, tym samym ściągali na swoje telefony wirusy. W ten sposób hakerzy uzyskiwali dostęp do danych zgromadzonych w smartfonach żołnierzy.

CZYTAJ TAKŻE: PONAD POŁOWA DROGÓWKI TRAFIŁA DO ARESZTU ZA OSZUSTWA

Złośliwe oprogramowanie umożliwiało również przejęcie kontroli nad kamerą i dyktafonem bez wiedzy posiadacza. Strona izraelska zapewnia, że cały proceder wykryto zanim doszło do przechwycenia naprawdę ważnych informacji.

Z informacji BBC wynika, że był to trzeci tego typu atak Hamasu w na przestrzeni kilku ostatnich lat. Podobno była to najbardziej „wyrafinowana” próba przechwycenia informacji. W związku z tym, że ciężko wyobrazić sobie bardziej prymitywny sposób zdobycia informacji, może to oznaczać, że w dwóch pozostałych przypadkach hakerzy zadzwonili i uprzejmie poprosili o wrażliwe dane. 

ZOBACZ GALERIĘ: POLSKA POLICJA SIĘ ZBROI

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter Wtorek 18.02.2020