Ubierz krzesło

Narzekasz, że w pracy nie masz czasu nawet siąść? Inżynierowie ze szwajcarskiego start-upu znaleźli dla Ciebie i milionów innych pracoholików rozwiązanie.
chairless.jpg

Pomysłowi naukowcy z firmy Noonee bazującej w Zurychu wymyślili coś, co uratuje mięśnie, stawy, a co za tym idzie nerwy, portfele, związki, rodziny – jednym słowem: świat! A tak przynajmniej się zapowiada.

Gdyby nazwę ich produktu - Chairless Chair – przetłumaczyć dosłownie, wyszłoby „krzesło bez krzesła”. W istocie chodzi o mebel, który zakładasz na siebie. Ubierasz coś na kształt szczudeł, tylko że nie przedłużają Ci nóg, a wytrzymałość mięśni i stawów.

chairless1.jpg
Dzięki odpowiedniej budowie, Chairless Chair jest ultralekkie, a konstrukcja sprawia, że podobno nie czujesz mebla na sobie. W momencie kiedy Twój organizm jest zmęczony i odmawia posłuszeństwa, wystarczy że odchylisz się lekko do tyłu, a stelaż podtrzyma ciało w pozycji pionowej. Teraz możesz pracować 12 godzin! Wystarczy tylko co jakiś czas odpowiedzieć na wyzwanie Ice Bucket od znajomych, wylewając kubeł zimnej wody na głowę, by nie zasnąć…Dodał(a): carlo Środa 27.08.2014