U–21 ...czyli 21 młodych Polaków, którzy rządzą

Lista 21 Polaków, którzy mają zaledwie 21 lat (albo i mniej), lecz osiągnęli więcej niż ty, my oraz szwagier razem wzięci.

u21-ckm.jpg

To nie jest jakiś tam ranking, to prawdziwa reprezentacja Polski do 21 lat! Choć wybrani przez nas młodzi faceci nie wystąpią (oprócz jednego) na rozgrywanych
w czerwcu w Polsce piłkarskich mistrzostwach Europy U–21, ale swoimi osiągnięciami już budzą podziw w świecie. Aż strach pomyśleć, do czego dojdą potem – bo na razie mają maks 21 lat, a popatrz, ile już im się w życiu udało.

Bartosz Kapustka 20 lat
Grał na Euro 2016, w reprze strzelił już trzy gole, a fachowy transfermarkt.de wycenia go na 7 milionów euro. Więc nie mów, że ten 20–latek ma ostatnio słabszy okres – w porównaniu z nim większość z nas ma słaby okres non stop od zafajdania pierwszej pieluchy do dziś.

Kamil Grabara 18 lat
Jeśli chodzi o bramkarzy, to jesteśmy piłkarską potęgą od lat. Dudek, Boruc, Szczęsny, Fabiański, mamy wyliczać dalej? To wyliczamy: wychowanek Ruchu Chorzów Kamil Grabara wprawdzie dopiero od paru miesięcy może legalne wypić i zapalić, a już jest
bramkarzem w FC Liverpool. Słabo?

Mikołaj „Elazer” Ogonowski 19 lat
Też sportowiec – ale taki „e”, czyli elektroniczny. Jeden z najlepszych graczy w „StarCrafta II” na świecie. Na zeszłorocznych mistrzostwach świata przebojem wdarł się do pierwszej czwórki – jako jedyny nie–Koreańczyk! Jest dobry, ale czasem pokonuje go realne życie: w kwietniu chciał jechać na ważny turniej „StarCrafta” do USA – lecz musiał zostać w domu, żeby uczyć się do matury.

Marcin „Jankos” Jankowski 21 lat
Również e–sport, ale inna dyscyplina. Wróć, inna gra. „Jankos” jest najlepszym Polakiem w „League of Legends”, jedynym rodakiem grającym w elitarnej lidze europejskiej „LoL” (w brytyjskim zespole H2k) oraz medalistą zeszłorocznych mistrzostw świata. W „League of Legends” gra na kluczowej i prestiżowej pozycji dżunglera – co to znaczy, wyjaśnimy ci innym razem.

Borys „Bedoes” Przybylski 19 lat
Zaczął rapować jako czternastolatek, chociaż nie chcesz słuchać jego pierwszych nawijek. W ciągu pięciu lat z zapuszczonych podwórek w Bydgoszczy przeniósł się do pierwszej ligi polskiego „gangsta rapu”. Okej, ciągłe teksty o wódce, dupach i gangsterce nagrody Grammy mu nie przyniosą, ale miliony wyświetleń teledysków na YouTube tak. Aha, producent kawałków 19–letniego „Bedoesa” ma aktualnie... 16 lat.

 


 

To tylko pięciu z wybranych przez CKM 21 Polaków, którzy mają zaledwie 21 lat (albo i mniej), a osiągnęli więcej niż ty, my oraz szwagier razem wzięci.

Kto jeszcze jest na tej liście przeczytasz w nowym numerze CKM – już w kioskach:

ckm_7-17-617.jpg

Kup CKM przez internet: możesz zamówić jeden numer albo prenumeratę (i dostaniesz dodatkowe prezenty gratis)! KLIKNIJ TUTAJ.


Dodał(a): CKM Piątek 16.06.2017