`Tysiąc lajków albo go upuszczę`

Pewien Algierczyk wystawił dziecko za okno na 15 piętrze, trzymając je jedną ręką za bluzkę, po czym sfotografował, wrzucił na Facebooka i zażądał tysiąca lajków, bo inaczej upuści malca. Sąd nie dał mu lajka tylko bana na życie. Dokładnie na dwa lata.
tysiac-lajkow.jpg

Tydzień temu mieszkaniec Algierii wstawił na swój profil facebookowy zdjęcie małoletniego kuzyna, trzymanego jedną ręką za ubranie za oknem na wysokości 15 piętra. Podpisał je „Tysiąc lajków albo go upuszczę”. Przerażeni znajomi faceta powiadomili policję. A że w Sieci nic nie ginie, gość nie był w stanie wykasować dowodów własnej głupoty z profilu.

Policja szybko Algierczyka zatrzymała, a przed sądem tłumaczył się, że to złośliwy fotomontaż internautów i na oryginale widać było, że dziecko nie jest wystawione poza obrys balkonu, na którym rzecz się rozgrywała. Sąd nie dał wiary żartownisiowi i w trybie przyspieszonym skazał mężczyznę na dwa lata pozbawienia wolności.

To my już wolimy zbieranie lajków na goliznę lub wydymanie ust do obiektywu. Choć i za to ostatnie powinna być równie surowa kara jak dla Algierczyka.

EGZOTYCZNA MIA KANG

Dodał(a): Adam Wawrzyniak / fot.: fb.com Wtorek 27.06.2017