TVP ma dość piratów

TVP rusza do walki z piratami. Zakończył się przetarg mający wyłonić firmę, która będzie monitorować internet w poszukiwaniu nielegalnie udostępnianych treści należących do telewizji publicznej.

tvp.jpg


Zewnętrzne przedsiębiorstwo wyłonione na podstawie przetargu, przez rok będzie zobowiązane do przeszukiwania serwisów z polskim interfejsem. Kiedy zostanie zlokalizowana nielegalna kopia materiałów audiowizualnych należących do TVP, wykonawca ma zidentyfikować pirata i rozpocząć procedurę usunięcia danej audycji.

Wśród monitorowanych serwisów znajdzie się między innymi Chomikuj.pl i platforma YouTube. Nadawcom treści należących do telewizji publicznej wytoczona zostanie sprawa sądowa. Według TVP publikowanie ich audycji, czy nawet poszczególnych fragmentów, przyczyniło się do zmniejszenia ruchu w VoD i spadku oglądalności, a przez to naraziło spółkę na straty pieniężne.

Nadchodzi więc kres nielegalnego oglądania tureckich seriali, „Ojca Mateusza”, „Teleexpresu”, czy rodzimych kabaretów. Pozostaje jedynie pytanie czy działania zewnętrznej firmy sprawią, że oglądalność TVP skoczy. Radzilibyśmy raczej przygotować ciekawszą ramówkę.


ZOBACZ GALERIĘ POLKI ZBYT GORĄCEJ DLA BRYTYJSKIEJ TELEWIZJI

Dodał(a): Paweł Zieleń Poniedziałek 19.06.2017