TURBOpiątki w Discovery Channel

Klasyczne samochody, gęste brody, zawrotne prędkości i trudne wyzwania. Prawdziwi faceci potrzebują konkretnej rozrywki, która dostarcza silnych i prawdziwie rock’n’rollowych wrażeń. Specjalnie dla swoich widzów Discovery Channel przygotował nową odsłonę pasma TURBOpiątki!
turbopiatek.jpg
Od 20 marca, w każdy piątek wieczorna ramówka stacji zostanie opanowana przez serię kultowych programów motoryzacyjnych z Richardem Rawlingsem i Aaronem Kaufmanem w rolach głównych: Auto-reaktywację, Niechcianych w Gas Monkey i Auto-reaktywację: Seans grozy. Premierowe odcinki tych programów będą promować konkurs TURBObroda w TURBOpiątek.

- Zabrzmi banalnie ale może właśnie tak ma to zabrzmieć: nie wyobrażam sobie dnia bez chwili, którą mogę poświęcić swojemu zarostowi, a w szczególności wąsom! To samo tyczy się moich dzieci... zaparkowanych w garażu! Życie bez stalowych zabawek na dwóch lub czterech kołach straciłoby sens! Koniec, kropka! – podkreśla Adam Nergal Darski, właściciel Barberian Academy & Barber Shop jeden z ambasadorów akcji. Wspierają go kolejni dumni posiadacze zarostu i faceci z krwi i kości – dziennikarz-łobuz Piotr Kędzior Kędzierski oraz Lukas Tarka, mistrz brzytwy i jeden z czołowych polskich barberów.

TURBObroda w TURBOpiątek – konkurs dla prawdziwych mężczyzn
Wystylizowana, odjechana, a może po prostu długa? Jaka jest Twoja broda? Wszyscy dumni ze swojego zarostu faceci będą mogli wziąć udział w odjazdowym konkursie, w ramach akcji TURBObroda w TURBOpiątek. Wystarczy zrobić zdjęcie swojej brody i wykazać się odrobiną kreatywności – szanowne jury ma bowiem duże poczucie humoru i oczekuje eksplozji pomysłowości. Konkursowe zgłoszenia należy zamieścić na stronie internetowej www.turbobroda.pl. Spośród wszystkich nadesłanych zdjęć Adam Nergal Darski, Piotr Kędzior Kędzierski i Lukas Tarka wybiorą najbardziej imponujące zarosty.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 17 kwietnia. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na antenie Rock Radio w poniedziałek 20 kwietnia. Główna nagroda to pełna męskich przygód wyprawa legendarną drogą Route 66 w USA. Drugie miejsce zostanie nagrodzone kultowym motocyklem Junak M16 320 ccm. Do zdobycia również liczne pakiety nagród od BaByliss, Barberiana i Discovery Channel. Na zakończenie akcji zwycięzcy, uczestnicy konkursu oraz wszyscy dumni brodacze będą mogli wziąć udział w epickiej balandze, pierwszej w Polsce brodatej imprezie, organizowanej przez klub Pomost 511 i Piotra Kędziora Kędzierskiego.


AMBASADORZY
Nergal300.jpgAdam Nergal Darski – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, a nawet aktor. Przede wszystkim lider Behemoth – jednego z najważniejszych i najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Behemoth, dzięki wydanej w 2014 roku płycie „The Satanist”, jako pierwszy polski zespół w historii dotarł do 34 miejsca listy Billboard 200. Od niedawna również właściciel jednego z najlepszych zakładów barberskich w Polsce – Barberian Academy & Barber Shop. Niegdyś zwolennik golenia się na gładko, dziś imponuje mefistofelicznym zarostem.

Kedzior300.jpgPiotr Kędzior Kędzierski
– Łobuz, wariat i najbardziej niepokorny dziennikarz w Polsce. Związany z mediami wszelkiej maści, m.in. TVP, TVP Kultura, Radio Bis, Radio Roxy. W Rock Radio pracuje w duetach z Tymańskim i Wojewódzkim. W Pomoście 511 organizuje cykl imprez #whereismymind? Dumny posiadacz zarostu, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.Lukas-Tarka300.jpgLukas Tarka
  – już jako 15-latek rozpoczął swoją przygodę z barberstwem. 5 lat później wyjechał do Londynu, gdzie zdobywał doświadczenie w najlepszych barber shopach, m.in. w Jacks of London. Specjalista w goleniu brzytwą, strzyżeniu męskim i jeden z najbardziej znanych barberów nad Wisłą. Do Polski wrócił po 10 latach, by propagować i rozwijać ideę barber shopów i męskiego rzemiosła. Obecnie manager i mistrz w Barberian Academy & Barber Shop.


#TURBOpiątki

Na nową odsłonę pasma TURBOpiątki składać się będą trzy znakomite serie, które łączy jedno – amerykańskie klasyczne samochody oraz grupa zapaleńców, którzy zrobią wszystko, by przywrócić im dawny blask.
AUTO-REAKTYWACJA
(ang. Fast N’ Loud 3)
Premierowe odcinki od piątku, 20 marca 2015 r., o godz. 21.00 na Discovery Channel.
Wielki miłośnik starych aut Richard Rawlings i cudowne dziecko mechaniki samochodowej Aaron Kaufman uwielbiają amerykańskie ikony motoryzacji, jak klasyczne modele Chevroletów, Lincolnów czy Cadillaców. We dwójkę przemierzają Teksas i okolice wzdłuż i wszerz, aby położyć rękę na tych wspaniałych samochodach. Kłopot w tym, że stan techniczny pojazdów zazwyczaj jest bardzo odległy od idealnego. Na szczęście w warsztacie Gas Monkey Garage w Dallas, każdy z rdzewiejących gruchotów sprawnie, choć nie bez problemów – odzyskuje dawny blask, aby następnie, za niemałą ilość gotówki, trafić do nowych właścicieli. Richard i Aaron doskonale wiedzą, że czas to pieniądz, dlatego robią, co mogą, aby jak najszybciej odrestaurować rozpadające się rzęchy.

NIECHCIANI W GAS MONKEY
(ang. Misfit Garage)
Premierowe odcinki od piątku, 20 marca 2015 r., o godz. 22.00 na Discovery Channel.
Bohaterowie programu to ex-członkowie ekipy z uwielbianej przez widzów serii
„Auto-reaktywacja”. Ich kontrowersyjne podejście do niektórych rozwiązań przy naprawie maszyn doprowadziło do konfliktu z właścicielem warsztatu Gas Monkey, Richardem Rawlingsem.
disco4.jpg
W konsekwencji dwóch z nich wyleciało z hukiem z zakładu, a jeden uniósł się honorem i odszedł dobrowolnie. Panowie postanowili połączyć siły i razem otworzyć swój własny warsztat. Ich upór i niewątpliwy talent do renowacji samochodów sprawił, że Richard Rawlings wyciągnął dłoń i namówił ich na stworzenie oddzielnego programu. Bohaterowie serii – niepokorni mechanicy Scot, Tom i Jordan będą chcieli za wszelką cenę udowodnić, że w tym biznesie są równie dobrzy, co Rawlings

AUTO-REAKTYWACJA: SEANS GROZY
(ang. Fast N’ Loud: Demolition Theatre)
Premierowe odcinki od piątku, 20 marca 2015 r., o godz. 23.00 na Discovery Channel.
Richard Rawlings i Aaron Kaufman nie zasypiają gruszek w popiele. Ci dwaj samochodowi maniacy bezustannie przeczesują garaże i szopy w Teksasie w poszukiwaniu starych rzęchów, które następnie przerabiają na prawdziwe motoryzacyjne cacka. Czasem jednak należy im się chwila odpoczynku. W swoim nowym programie „Auto-Reaktywacja: Seans grozy” Rawlings i Kaufman podzielą się z widzami najzabawniejszymi, najdziwniejszymi i najbardziej szokującymi klipami wideo z udziałem różnego rodzaju pojazdów. Opatrzone pełnym humoru komentarzem Richarda Rawlingsa i Aarona Kaufmana, to prawdziwa eksplozja świetnej rozrywki.


Dodał(a): CKM.PL/Discovery Channel Środa 11.03.2015