Towarzysz suwak

Pewien wynalazek już od 165 lat dzielnie pomaga w rozbieraniu dziewczyn. Wstydź się, jeśli dziś nie oddasz mu czci

Screen Shot 2016-04-27 at 13.05.40.png

Szukasz naprawdę dobrego pretekstu do świętowania w ten piątek? Trudno o lepszy: dziś, jak co roku 29. kwietnia, na całym świecie uroczyście obchodzony jest Dzień Zamka Błyskawicznego. 

Choć wynalazek ów ma i mroczną stronę (kto choć raz nie przyciął sobie suwakiem swego najlepszego przyjaciela – ręka do góry), to jednak jego wspaniałości nie sposób podważyć, w końcu żadne guziki czy inne złośliwe sprzączki nie oferują tak błyskawicznego (sic!) dobrania się do kobiecych wdzięków.

A photo posted by @wearrza on

A photo posted by Diva's Pop-up (@divaspopup) on

Historycy przypisują autorstwo zamka błyskawicznego różnym osobom, ze szczególnym wskazaniem na amerykańskiego wynalazcę Elias Howe, który tego rodzaju cuda produkował już w roku 1851.

Z biegiem lat kolejne wielkie umysły (np. Whitcomb Judson w 1893 r.) ulepszały tę konstrukcję, aby wreszcie w roku 1913 szwedzko-jankeski inżynier Gideon Sundback opatentował zamek w takiej formie, w jakiej ten znany jest do dziś.

A photo posted by Zooomberg (@zooomberg) on

Dobra, my tu gadu gadu, a przecież szkoda marnować czas w tak ważne święto – w te pędy zasuwaj, aby zapiąć (lub rozpiąć) swoją dziewczynę, sąsiadkę lub po prostu piękną nieznajomą! 

A photo posted by annette (@le_nawtee_suga_) on


Dodał(a): Michał Jośko/ fot.: Instagram Piątek 29.04.2016