Torment: Tides of Numenera - klasyk odświeżony

Torment: Tides of Numenera to science-fantasy RPG będące dziełem twórców jednego z klasyków wszech czasów – Planescape: Torment.
torment-otw.jpg

Gra, podobnie jak pierwowzór, zgłębia trudne tematy jakim są porzucenie, przemijanie i spuścizna jednostki. Kierowany przez gracza bohater lub bohaterka stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: ile jest warte jedno życie, a akcja Torment: Tides of Numenera rozgrywa się na Ziemi za miliard lat. Świat Numenery został wykreowany przez legendę papierowych RPGów – Montego Cooka.

Z racji niesamowitego klimatu gry, nie mogło nie być pełnej polskiej wersji językowej, która ma genialną obsadę.
"Torment: Tides od Numenera to produkcja stworzona w klimacie największych i najważniejszych gier RPG, będąca duchowym spadkobiercą Planescape Torment. Gra jest niezwykle rozbudowana. Jej warstwa tekstowa to niemal 1,5 miliona słów, dlatego uznaliśmy, że jej polska wersja musi być wyjątkowa." - komentuje Tomasz Gawlikowski Dyrektor Marketingu i PR Wydawnictwa Techland. "Postawaliśmy na znakomitych aktorów, z doskonałym dorobkiem w dubbingowaniu gier. Nasza drużyna to liczna i genialna aktorska obsada z Piotrem Fronczewski, Aleksandrą Szwed i Andrzejem Blumenfeldem na czele." - dodaje Gawlikowski.”ZIEMIA MILIARD LAT PÓŹNIEJ: Odkryj świat zbudowany na zgliszczach hiper-zaawansowanych cywilizacji – zdolnych tworzyć wyrwy w czasoprzestrzeni, kształtować całe kontynenty i przedłużyć żywot Słońca – i zdobądź pozostawione przez nie artefakty.

ŚMIERĆ NIE JEST KOŃCEM:
Po śmierci twój umysł odradza się w mentalnym labiryncie. Przemierzaj jego kolejne odnogi, odkrywając dawno zapomniane prawdy i słuchając historii, których nie opowie nikt spośród żywych.

GRA WYBORÓW I KONSEKWENCJI: Podejmij setki kluczowych decyzji i pozostaw po sobie dziedzictwo, które odmieni życie niezliczonych tłumów. Określ swoją moralność wznosząc się ponad dobro i zło. Napisz własną, wyjątkową historię, której nie powtórzy żaden gracz.

ŚWIEŻE PODEJŚCIE DO WALKI: Planuj swoje działania w starciach łączących walki z zagadkami, interakcjami z innymi postaciami, skradaniem i innymi możliwościami.

Torment: Tides of Numenera to tytuł od studia inXile, a wydany przez Techland Publishing. Sugerowana cena to 159,90 zł w wersji na PC oraz 199,90 zł na konsole.

Torment-DayOne_wizualizacja.jpg


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 03.03.2017