Top 10 najbardziej nieprzydatnych wynalazków

Wynalazki mają ułatwiać życie, a nawet nieraz je ratować. Chęć polepszania warunków naszej egzystencji na pewno nie przyświecała twórcom tych 10 bezużytecznych gadżetów.

pom.jpg

Gdzie byśmy byli, gdyby ktoś nie stworzył mydła czy penicyliny? Czy nie otaczałaby nas ciemność, gdyby Edison uparł się, że nie wymyśli żarówki? Twórcom przełomowych wynalazków jesteśmy niezmiernie wdzięczni, bo tylko dzięki nim nasze życie jest teraz takie łatwe.

Czasami jednak wynalazcy wpadają na totalnie bzdurne pomysły, a jakaś firma postanawia to wykorzystać i daje im pieniądze na wyrobienie pierwszych egzemplarzy. Kieruje nimi chęć zarobienia pieniędzy. Nas też hajs bardzo kręci, dlatego z pewnością nie wydalibyśmy go na buty z parasolkami.

Często tęsknimy za starym dobrym magnetowidem i marnej jakości taśmami VHS. Pamiętamy jak zamiast bajki, której tytuł sugerowało opakowanie wkładaliśmy do środka kasety z porno, żeby rodzice nie nakryli nas na tym co lubimy naprawdę oglądać. Mimo to nie sięgnęlibyśmy do portfela, żeby kupić najszybszą na świecie przewijarkę płyt DVD. Tak, taki produkt był dostępny na rynku.


I jakkolwiek bardzo lubimy jędrne piersi, kiedy ich właścicielki biegają bez staników, albo również bez staników śpią, odradzalibyśmy naszym partnerkom kupna poduszki pod biust. Serio? Przecież to nasze zadanie. To my powinniśmy w nocy dbać, aby nie ocierały się jedna o drugą.

Takich wynalazków jest wiele. Ciężko odmówić twórcom kreatywności. Mieliśmy mały problem z wyborem tych najmniej przydatnych, ale udało nam się. Momentami nawet zastanawialiśmy się, czy nie powinniśmy sobie kupić kilku gadżetów. Bo któż nie chciałby pochwalić się nową nakładką z papierem toaletowym na głowie?

Dodał(a): Tomasz Smyk Wtorek 24.01.2017