TOP 10 najbardziej niebezpiecznych plaż na świecie

Tropikalne temperatury, plaże z białym piaskiem, położone nad niebiańsko błękitną wodą i komfortowe miejsca noclegowe to najważniejsze kryteria przy wyborze niezapomnianych wakacji nad morzem. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jakie niebezpieczeństwa mogą się czyhać w tych cudownie niebieskich wodach?
zakaz pływania
W związku ze zbliżającym się latem i wakacyjnymi wojażami, warto przeczytać ostrzeżenie Zoover o 10 najbardziej niebezpiecznych plażach na świecie. Jeżeli zarezerwowałeś już urlop w tych miejscach, bądź ostrożny gdy zapragniesz zanurzyć się w krystalicznie czystej wodzie...

1. Australia - Queensland i Tiwi Island
meduzy
Północno-wschodnie wybrzeże Queensland i południowe wybrzeże Wyspy Tiwi to numer jeden w naszym zestawieniu. Jeżeli zaplanowałeś wakacje w tych miejscach, uważaj na rekiny i niebezpieczne meduzy! Nie ma tu mowy o relaksującym pływaniu i pluskaniu się w błękitnej wodzie.

2. Południowa Afryka - Kapsztad
rekiny
W zachodniej części Republiki Południowej Afryki położona jest stolica kraju: Kapsztad. Metropolia znajduje się u podnóża Góry Stołowej, nad Oceanem Atlantyckim. Spotkanie z jednym z wielu ogromnych, białych rekinów, pływających wzdłuż wybrzeży może zakończyć się tragicznie. Dlatego umieszczamy Kapsztad na 2 miejscu najbardziej niebezpiecznych plaż.

3. Meksyk - Zipolite Beach
zipolite beach
Plaża Zipolite znajduje się na południu Meksyku, w stanie Oaxaca. Nie ma tu żarłocznych rekinów, ani groźnych zwierząt, ale niebezpieczeństwo niosą ze sobą  bardzo silne prądy morskie. Jeżeli więc poczujesz choć niewielki prąd, lepiej zawróć, bo nawet najlepszy zawodnik nie może mierzyć się z taką siłą morza.

4. Wyspy Marshalla  - Atol Bikini
Atol Bikini
To wyspiarskie państwo na Oceanie Spokojnym składa się z ponad 1000 wysp. W archipelagu Wysp Marshalla znajduje się też Atol Bikini, gdzie w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych Stany Zjednoczone przeprowadziły wiele prób z bronią jądrową. Efektem tego jest wysokie skażenie radioaktywne tego pięknego zakątka świata, a mieszkańcy wysp wciąż odczuwają skutki promieniowania, które odbija się na ich zdrowiu.

5. Floryda (USA) - New Smyrna Beach
New Smyrna Beach
Plaża New Smyrna położona w hrabstwie Volusia nad rzeką Indian River, uznawana jest za najpiękniejszą plażę Florydy. Jeśli lubisz nurkowanie, surfing, wędkarstwo lub pływanie na dmuchanym materacu, patrz również uważnie czy na powierzchni nie pojawia się charakterystyczna płetwa, bardzo szybko przecinająca wodę. Prasa bardzo często donosi o kolejnych ofiarach rekinów w tych okolicach. Przy złej pogodzie również częste są tu burze z piorunami, wtedy zdecydowanie odradzamy spacery wzdłuż plaży.

6. Brazylia - Copacabana

Copacabana
W południowej części Rio de Janeiro leży dzielnica Copacabana, znana ze swojej plaży w kształcie półksiężyca, długiej na 4 kilometry. Choć przez mieszkańców zwana jest pieszczotliwie "Księżniczką Morza", dworskich obyczajów szukać tu na próżno. Głównym niebezpieczeństwem na wybrzeżu i w okolicznych dzielnicach jest z bardzo wysoka przestępczość. Wartościowe przedmioty radzimy zostawić w hotelu, a na romantyczne spacery lepiej wybrać się za dnia, niż w blasku księżyca.

7. Hongkong - Repulse Bay
Repulse Bay
Zatoka Repulse Bay, położona w Południowym Dystrykcie to prawdziwa riwiera, otoczona ekskluzywnymi apartamentami i oferująca wspaniałą atmosferę. Miejsce jest bardzo popularne zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Tłok nie jest powodem umieszczenia tego miejsca w naszym rankingu, ale bardzo duża ilość różnego rodzaju śmieci i odpadów na plaży i w wodzie. Jeśli nie chcesz zranić się w nogę, przed wyjściem na plażę koniecznie załóż klapki lub specjalne obuwie ochronne.

8. Brazylia - Alter do Chao

Alter do Chao
W Sao Paolo znajduje się wiele plaż przy rzekach, a za najpiękniejszą słodkowodną plażę uznawana jest Alter do Chao. Znajdziemy tu przepiękne, piaszczyste miejsca i unikalny tropikalny klimat. Jeśli wybierasz się na rejs po rzekach Amazonii, to uważaj, bo w tych wodach żerują piranie! Raczej nie polecamy kąpieli, a nawet moczenia nóg dla ochłody

9.Stany Zjednoczone Ameryki - Virginia Beach
Virginia Beach
Kiedy myślimy o plaży, ogarnia nas błogi nastrój. Ale na plaży Virginia Beach nie do końca można oddać się relaksowi i pozwolić sobie na chwileczkę zapomnienia... bowiem częste są tu spotkania z dzikimi lisami. Nie polecamy drzemki na leżaku, bo pobudka może być naprawdę nieprzyjemna.

10. Australia - Cable Beach

Cable Beach
Cable Beach w australijskim miasteczku Broome przypomina długi na 22 km pas startowy wysypany drobnym piaskiem. Z jednej strony Ocean Indyjski z turkusową wodą, w tle ognistoczerwone skały klifów, piękne zachody słońca, przejażdżka na australijskim dromaderze, brzmi jak opis idealnego wakacyjnego miejsca. Niestety plaża Cable Beach znalazła się na miejscu 10 naszego zestawienia z powodu niebezpiecznych krokodyli, które tu występują niedaleko ujść rzek do morza. Trzeba więc uważać, gdy się wchodzi do wody, ponieważ krokodyle różańcowe potrafią żyć też w słonej wodzie i wypływają  w głąb morza!


Monitorowanie na Zoover
Zoover jest jednym z największych portali o tematyce turystycznej w Europie. Każdego dnia od 200,000 do 300,000 Użytkowników, odwiedza Zoover, aby poczytać i skonsultować się na temat możliwości wyboru wakacyjnych miejsc, rozrywek na weekend czy wypoczynku za miastem.  Monitor Zoover śledzi zainteresowanie w określonych miejscach i krajach, oparte na ukierunkowanym wyszukiwaniu podczas odwiedzin witryny.
Badania przeprowadzone przez GfK-Intomart i Google w 2012 wykazują, że ponad 60% wszystkich konsumentów, którzy zarezerwowali wakacje, odwiedzało stronę Zoover, aby skonsultować informacje.

Dodał(a): Zoover.pl Poniedziałek 01.07.2013