TOP 8 sposobów na zarost zimą dla każdego faceta

Kiedy zapuścić brodę, jeśli nie na zimę?! Jeżeli do tej pory się wahałeś, teraz jest najlepszy okres na to, by pokryć się dodatkowym futrem. Pamiętaj jednak, że mroźna pogoda czy deszcz nie zawsze są naszymi sprzymierzeńcami w walce o zarost. Oto parę rad, które marka Braun przygotowała razem z Dawidem Rastiani z The Hermit Barber Shop.
Mężczyzna-z-brodą_zima.jpg

Pamiętaj o szaliku
Wiąż go wysoko, najlepiej aby był zrobiony z naturalnej wełny. Dzięki temu skóra będzie oddychać, a włosy nie będą się elektryzować.

Olejek do brody
Ochronę brody zapewni odpowiednio dobrany olejek, używany codziennie przed wyjściem z domu. W okresie zimowym w składzie oleju możemy uwzględnić silikon, tworzący niewidoczną powłokę ochronną przed nadmierną utratą wilgoci.

Miej brodę pod kontrolą
Zimno i fakt, że chciałbyś zapuścić brodę nie zwalniają cię z regularnej pielęgnacji w domu. Pamiętaj o tym, że lekkie skrócenie brody sprawi, że łatwiej o nią zadbasz i szybko odświeżysz swój wygląd. Do trymowania brody możesz użyć nowego, precyzyjnego trymera BT 3040 od Braun, który pozwoli na otrzymanie efektu trzydniowego, krótkiego lub średniego zarostu.

Braun-Trymer-do-zarostu_BT3.jpg
Unikaj częstych zmian temperatury

Przechodzenie z zimnego do ciepłego pomieszczenia powoduje mocne wysuszanie brody.

Czy słyszałeś o SPA dla brody?
Raz w tygodniu, po dokładnym umyciu brody gorącą wodą, nałóż maskę lub odżywkę bogatą w aminokwasy, ceramidy i keratynę na około 20 minut. Następnie spłucz ją letnią wodą w celu zamknięcia łuski włosa.

Nie śpij z mokrą brodą
Pamiętaj aby nigdy nie kłaść się spać z wilgotną brodą ani włosami. Mokre są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, a także stają się idealnym miejscem dla rozwoju bakterii.

Pij wodę
Włos w 1/4 złożony jest z wody. Niska temperatura skutkuje odwodnieniem włosa oraz uszkodzeniem jego cebulki, przez co staje się matowy, szorstki i łamliwy. Picie wody sprawi, że zachowasz zarost w lepszej kondycji. Możesz też pomyśleć o kupnie nawilżacza powietrza.

Nie wychodź na zewnątrz z mokrą brodą
Największym grzechem jest wychodzenie na zewnątrz z niedoschniętą brodą. Pod wpływem zimnej temperatury zamarzająca woda powoduje uszkodzenie struktury włosa. Gdy wejdziemy do ciepłego pomieszczenia woda szybko odparuje, a zarost będzie skrajnie przesuszony.

Mężczyzna-z-brodą-na-mrozie.jpg

Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z Braun Środa 22.11.2017