Top 7 najlepiej zarabiających serii gier

Sprzedano łącznie ponad dwa miliardy kopii gier należących do tych serii. Wśród nich znalazło się miejsce na „Tetrisa”. W końcu układanie klocków może być uzależniające, prawie tak jak inne tytuły, które trafiły do poniższego zestawienia.
gl.jpg

W każdym biznesie, jeśli ktoś znajdzie formułę, która spodoba się konsumentom, chce wycisnąć z niej jak najwięcej. W przemyśle rozrywkowym produkuje się wiele sequeli, a niektóre serie mają nawet po kilkanaście odsłon. Nie jest to domena jedynie Hollywood, gdzie tytuły się nie zmieniają, w przeciwieństwie do cyferek będących po nich. Dzieje się tak również w branży gier, tylko może na nieco mniejszą skalę. Przemysł ten generuje co roku przychód liczony w setkach miliardów dolarów.

Wielkie korporacje takie jak Activision Blizzard, czy Electronic Arts dobrze wiedzą jak z jednego pomysłu zrobić maszynkę do wyciągania pieniędzy z kieszeni użytkowników różnego rodzaju konsol i komputerów. W zestawieniu siedmiu najlepiej zarabiających serii w ciągu ostatnich 30 lat nie brakuje zaskoczeń.

Weźmy na przykład takie niby głupie, ale jakże wciągające układanie klocków. Zgadliście. W rankingu znajduje się „Tetris”. Co więcej okupuje jedno z miejsc na podium. Gra powstała w Związku Radzieckim w 1984 roku, a cztery lata później zaprezentowano ją na pokazie w Las Vegas. Od tamtej pory sprzedano 495 milionów egzemplarzy.

Mniejsze zdziwienie budzi z pewnością obecność na liście „Grand Theft Auto”. Pierwsza część została wydana w 1997 roku. Dzisiaj w skład serii wchodzi łącznie 15 tytułów, które sprzedały się w liczbie 240 milionów kopii. Sprawdź w galerii czy w zestawieniu pojawiła się twoja ulubiona gra.Dodał(a): Paweł Zieleń Czwartek 11.05.2017