Top 10 polskich reklam na YouTube

Reklama Allegro najchętniej oglądaną na YouTube w 2016 roku. Tak prezentuje się zestawienie dla Polski według YouTube Ads Leaderboard.

gł.JPG

Sonda

Która najlepsza?

Czujecie zdenerwowanie, kiedy odtwarzacie wideo na YouTube, ale zanim do niego dotrzecie najpierw musicie obejrzeć przynajmniej 5 sekund reklamy? Ba, jak jest możliwość jej wyłączenia to fajnie, niekiedy trzeba siedzieć i oglądać do końca. Jeśli danej reklamy nie obejrzycie w całości, youtuber z filmiku nie dostanie pieniędzy od platformy. Trafiają się jednak takie reklamy, które poruszają i chwytają za najbardziej lodowate serca. Jedną z nich jest „Czego szukasz w święta? English for beginners” od Alllegro.

Fabuła filmiku jest bardzo prosta i może w tym tkwi sekret jego sukcesu. Starszy pan zamawia z Allegro zestaw do nauki języka angielskiego. Po szybkim poznaniu podstawowych wyrażeń wyjeżdża na wyspy, aby tam spotkać się i porozmawiać z wnuczką. Trzeba być strasznie zimnym draniem, aby się nie wzruszyć! W zestawieniu YouTube Ads Leaderboard wzięto pod uwagę kilka czynników. Oczywista jest liczba obejrzeń, ale dodatkowo w grę wchodziły elementy angażujące odbiorców, a więc procentowy udział odtworzeń w ruchu organicznym w stosunku do płatnego. W skrócie porównano oglądanie z wyboru z oglądaniem przymusowym, ze względu na umieszczenie wideo przed właściwymi produkcjami.

Jeśli chodzi o Polskę, to Allegro rozbiło bank. Nie tylko zajęli pierwsze miejsce świąteczną reklamą, ale należą do nich także dwa pozostałe miejsca na podium. A to za sprawą serii „Legendy Polskie”, które realizował dla platformy Tomasz Bagiński. Drugie miejsce przypadło „Twardowsky’iemu 2.0”, a trzecie „Operacji Bazyliszek”. Dodatkowo na piątym miejscu uplasowała się „Jaga”. Na czwartym natomiast reklama sieci komórkowej T-Mobile z Robertem Lewandowskim i Tomaszem Kotem. Pierwszą dziesiątkę zamyka Axe z produkcją „Find your magic”. Jeśli chodzi o europejską dychę to „Czego szukasz w święta?” trafiło na miejsce ósme, a wygrało wideo Nike z Cristiano Ronaldo.

1. Allegro: „Czego szukasz w Święta? English for beginners”


2. Allegro: „Legendy Polskie. Twardowsky 2.0”


 3. Allegro: „Legendy Polskie. Operacja Bazyliszek”


 4. T-Mobile: „Robert Lewandowski (Lewy) i Tomasz Kot, T-Mobile. Najlepsza sieć!”

5. Allegro: „Legendy Polskie. Jaga”


6. Fanta: „#FantaMoji z Littlemooonster96, Kaiko, Stuu, Marcinem Dubielem i Adamem Zdrójkowskim”

7. Coca-Cola: „Świąteczne ciężarówki Coca-Cola i Youtuberzy 2016 #PodarujRadosc”

8. Coca-Cola: „Littlemooonster96, Kaiko, MultiGameplayGuy oraz Martin Stankiewicz na puszkach Coca-Cola!”

9. Orange: „Historie na kartę: 6 złotych monet”


10. Axe: „Find your magic”
Dodał(a): Rafał Szyszka Czwartek 19.01.2017