„To nie jest tak, że my hejtujemy całą nową falę raperów” – Hemp Gru mówią o swojej nowej płycie

„Eter” to najnowsza płyta legendarnej warszawskiej formacji rapowej Hemp Gru. My byliśmy na przedpremierowym odsłuchu tego krążka.
U22_Hemp_Gru_wgKawki-0151.JPG

Uliczny styl, ortodoksyjne podejście oraz charyzma – żadne słowa lepiej nie opiszą Hemp Gru, legendarnej warszawskiej formacji rapowej. Zespół, który przez lata wytyczał nurt ulicznej muzyki hiphopowej odwiedził Studio U22, aby na dwa tygodnie przed oficjalną premierą swojego nowego wydawnictwa pt. „Eter” (premiera 9 listopada).

Podczas spotkania nie tylko usłyszeliśmy najnowszy materiał Hemp Gru. Bilon, Żary oraz Wilku WDZ opowiadali też o tym, w jaki sposób powstawał ich najnowszy album, jakie kontrowersje towarzyszyły przy publikowaniu singli oraz o niespodziankach, które przyszykowali dla swoich fanów. Pezet, Sokół oraz Onar, to nie jedyne gorące ksywki, które pojawią się gościnnie na nowym albumie.

Trzeci singiel grupy pt. „Fake MC” na serwisie Youtube, wywołał sporo komentarzy oburzenia. Komentujący wytykali artystom hipokryzję oraz zniechęcenie do rozwoju środowiska hiphopowego.

„To nie jest tak, że my hejtujemy całą nową falę raperów. Zwyczajnie drażni nas, gdy ktoś kseruje styl raperów z ameryki jeden do jeden i chce się na tym wybić w Polsce.  Jest mnóstwo młodych i zdolnych raperów. Ci, do których jest kierowany ten kawałek, powinni o tym wiedzieć” – sprostował Bilon.U22_Hemp_Gru_wgKawki-0065.JPG

Za produkcję albumu ,,Eter” odpowiada Szwed SWD, który poświęcił cały ostatni rok, aby bity były na światowym poziomie. Cała płyta pozostaje w klimacie ulicznym i konsekwentnie promuje uliczną markę Diil Gang.

Spotkanie z albumem „Eter” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku.


Dodał(a): CKM/ fot. Darek Kawka/ZPAV Poniedziałek 29.10.2018