TikTokerzy udają ofiary nazistów. "Challenge" zyskuje popularność

Jak wiemy, użytkownicy TikToka to zazwyczaj ludzie młodzi, jeszcze niepełnoletni. Często też właśnie na tej aplikacji kreują się dziwne trendy, które starsi użytkownicy sieci uważają za szokujące. Teraz jednak internet poszedł zdecydowanie w złą stronę, czego efektem jest moda na stylizowanie się na ofiary holokaustu, które trafiły do nieba.
tik-tok-2.jpg

TikTokerzy tłumaczą trend, jako okazję do edukowania najmłodszych użytkowników w zakresie historii. Problemy w tym, że sami nie do końca ją znają. Jeden z nagrywających pod hasztagiem #holocaust umieścił nagranie, w którym umiera w... katastrofie World Trade Center.Użytkownicy malują sobie rany na ciele, po czym insynuują scenę rozmowy z Bogiem. Wszystkie filmy związane z ofiarami holokaustu na TikToku są potępiane przez wielu użytkowników. Władze amerykańskiego Muzeum Holokaustu twierdzą, że takie działania hańbią pamięć o ofiarach i tylko szkodzą młodzieży, która ogląda takie nagrania na platformie rozrywkowej.

Zobacz również: Nastolatki pokazały aborcję na TikToku

Najsmutniejsze jest to, że większość nastolatków wykorzystuje tak kontrowersyjny trend wyłącznie do wypromowania swoich kont. Filmy cieszą się sporą oglądalnością, wiele popularnych użytkowników nagrało siebie, jako ofiarę holokaustu i podłapały to także małe konta.

Sprawdź też: Niebezpieczny trend. Nastolatki zjadają testy ciążowe

Odgrywanie roli zamordowanych przez Niemców więźniów to zdecydowane przegięcie, nie powinno nagrywać się takich filmów na aplikacji rozrywkowej, która znana jest przede wszystkim z rozśmieszania swoich użytkowników. Dzieci powinny przede wszystkim skupić się na poznawaniu historii z podręczników, a nie oglądania swoich idoli charakteryzujących się na ofiary.


LIZAŁA DESKĘ SEDESOWĄ BY UDOWODNIĆ, ŻE NIE BOI SIĘ KORONAWIRUSA:Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Wtorek 25.08.2020