Testy działa elektromagnetycznego

Oddano pierwszą Salwę z działa elektromagnetycznego. Na szczęście broń nie była wycelowana w Polaków, a specjalne testy odbyły się w przeznaczonym do tego miejscu.
12122131.jpg

Pierwsza udana salwa z prototypowego BAE Systems Electromagnetic Railgun, czyli działa elektromagnetycznego została wystrzelona 20 lipca 2017 roku. Jego moc to 32 megadżule, a kaliber -155 mm. W sieci pojawił się filmik, na którym udokumentowano przełomowe testy nowej broni w Morskim Centrum Walki Nawodnej im. kontradm. Johna A. Dahlgrena.


Bezprochowe uzbrojenie zaprojektowano z myślą o okrętach Blitzer Railgun. Z BAE Systems Electromagnetic Railgun do tej pory strzelano pojedynczo. Po raz pierwszy udało się oddać salwę złożoną z dwóch strzałów. Pociski przemieszczają się z prędkością 7,5 Ma i mogą razić energią kinetyczną cel położony w odległości prawie 180 km.

Jednocześnie zapowiedziano, że do końca 2018 roku zostanie oddana salwa dziesięciu strzałów na minutę. My zastanawiamy się jaka będzie odpowiedź MON-u, bo w końcu w naszym kraju od dawna mówi się, że tego typu broń testowana jest na Polakach.

ZOBACZ GALERIĘ WYSTRZAŁOWEJ DZIEWCZYNY


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: YouTube Poniedziałek 24.07.2017