Terminator: Genisys - premiera

Kultowy film Jamesa Camerona doczekał się piątej części, której fabuła zakręcona jest jak język Arnolda Schwarzeneggera, wypowiadającego skomplikowane kwestie po angielsku. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób urodzonych w latach 80.
terminator-genisys.jpg

W 2029 roku John Connor przewodzi ludzkiemu ruchowi oporu przeciw niszczycielskiemu systemowi Skynet. Za cel obrał sobie zwalczenie wszystkich cyborgów, dronów, robotów i inncy maszyn, które zagrażają bytowi człowieka. Jednak sieć rzuca mu olbrzymie wyzwanie, atakując go na dwóch frontach – z przeszłości i z przyszłości. I gdy wydawałoby się, że ludzie obalili dominację Skynet, niszcząc wszystkie jej bastiony, inteligentna sieć przewidziała taki obrót spraw i wysłała swoją jednostkę bojową do roku 1984, by zabiła Sarę Connor. To ma zapobiec narodzinom Johna i oporowi ludzkości.John musi zostać, by dowodzić rebelii, ale w pogoń za cyborgiem-mordercą udaje się Kyle Reese – przyjaciel Connora. Chwilę po przeniesieniu się w przeszłość, reszta grupy zostaje zaatakowana przez Skynet, która użyła do tego celu zakamuflowanego żołnierza. Wszyscy, poza Johnem, giną. Jednak nie jest to jego szczęśliwy dzień – złowieszczy system zamienia go w coś, z czym walczył na śmierć i życie – w terminatora. Sprawy zaczną się komplikować, gdy jako model T-3000 zostaje wysłany do 1984 roku, wraz z modelem T-1000, by dopaść Sarę, Kyle`a i… oczywiście T-800 – przeprogramowanego Arnolda Schwarzeneggera, który w pierwszej części miał zlikwidować pannę Connor, ale od drugiego epizodu stoi po jej stronie.
Terminator Genisys to piąta część kultowej serii zapoczątkowanej w 1984 roku przez Jamesa Camerona. Wtedy film ten był świetną trampoliną do czołówki Hollywood dla reżysera oraz stawiającego pierwsze kroki w aktorstwie Arnolda Schwarzeneggera. W planach jest produkcja jeszcze dwóch części. W 2008 roku film „Terminator” został wciągnięty przez Bibliotekę Kongresu USA do spisu National Film Registry – listy filmów budujących dziedzictwo kulturalne USA.

Terminator: Genisys (2015)
gatunek: akcja, sci – fi
reżyseria: Alan Taylor
premiera:
światowa – 25 czerwca 2015
polska – 1 lipca 2015
obsada:
Jason Clarke - John Connor
Emilia Clarke - Sarah Connor    
Jai Courtney - Kyle Reese    
Arnold Schwarzenegger - Terminator    
Byung-hun Lee - T-1000Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 25.06.2015