Ten facet nie obcinał paznokci od 66 lat – i nareszcie to zrobił

Najdłuższe paznokcie na świecie nareszcie zostały obcięte. Ich właściciel zdecydował się na to po 66 latach ich zapuszczania.
pazury.jpg

Gdy 14-letni  Shridhar Chillal zdecydował, że przestanie obcinać paznokcie, świat wyglądał zupełnie inaczej. Wtedy jeszcze żył np. Józef Stalin, a człowiek był bardzo daleko od znalezienia się w kosmosie. Wszystko dlatego, że Chillal podjął swoją decyzję 66 lat temu, w roku 1952, gdy nauczyciel opieprzył go za złamanie swojego długiego paznokcia.

Przez te wszystkie lata Hindus nie obcinał paznokci u swojej lewej ręki, aż te wyrosły do oszałamiającej długości 909,6 cm. Prawie 10 metrów! To tyle, co długość londyńskiego autobusu! Tak długie paznokcie oznaczały oczywiście, że Chillal przez ponad 60 lat nie był w stanie otworzyć zamkniętej pięści, zginać palców i w ogóle korzystać z lewej dłoni.

Naturalnie, jak możecie się domyślić, Chillal znalazł się dzięki swoim paznokciom w Księdze Rekordów Guinnessa i zapewne pozostanie w niej na długo, o ile nie na zawsze. Bo raczej nie sądzimy, by kiedykolwiek ktokolwiek zdecydował się zrobić coś podobnego.

Teraz, gdy Chillal postanowił obciąć swoje paznokcie, te zostaną wystawione na nowojorskim Times Square w galerii rzeczy nie do uwierzenia.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Czwartek 12.07.2018