Ta strona pokaże na co i kiedy umrzesz

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak i kiedy umrzecie? Jeśli tak, ta strona może Wam to całkiem dokładnie pokazać.
3060df3c00000578-3408183-image-a-47_1453293281674.jpg

Na stronie, o wdzięcznej nazwie „How You Will Die” („Jak umrzesz”) znajduje się bowiem animowany (i dość szybko poruszający się) wykres, wskazujący prawdopodobieństwo śmierci w wyniku różnych czynników, odpowiednich dla danego wieku.

Począwszy od Twojego obecnego wieku oraz uwzględniając Twoją płeć i rasę, wykres zasymuluje szanse, że umrzesz w wyniku działania danego czynnika, np. w wyniku nowotworu, infekcji, czy z powodu problemów trawiennych, endokrynologicznych, oddechowych itp. Dodatkowo strona pokaże także jaki procent z ludzi w Twoim wieku wciąż żyje, a ile już zmarło.

Jednak nie są to jakieś wyssane z palca dane, stworzone przez internetowego trolla. Wykres ten stworzył bowiem Nathan Yau – ekspert ds. danych, który wykorzystał prawdziwe informacje dotyczące przyczyn zgonów w USA w latach 1999-2014.

Przykładowo więc, zgodnie z wykresem, biały trzydziestolatek ma ponad 50-procentowe szanse na śmierć w wyniku „zewnętrznych czynników” (np. wypadek), z kolei zaś nieduże szanse na śmierć spowodowaną przez chorobę.

Jeśli więc nie opuszczają Was egzystencjalne lęki i wciąż zastanawiacie się na co i kiedy umrzecie, to sprawdźcie tę stronę, choćby profilaktycznie. Żeby wiedzieć czego wystrzegać się w przyszłości.
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 16.05.2016