Ta apka ostrzeże Cię przed terrorystami na Euro

Jaka atmosfera wokół Mistrzostw, takie aplikacje, aż chciałoby się powiedzieć. Francuzi wypuścili właśnie apkę mobilną, która ma ostrzegać kibiców przez zagrożeniami podczas Euro 2016.
saip.jpg

Gdyby podczas dawnych mistrzostw aplikacje mobilne były tak bardzo rozpowszechnione jak teraz, to pewnie pokazywałyby, gdzie jest najbliższy bar albo strefa kibicowska. Jednak sprawa ma się zupełnie inaczej podczas Euro 2016.

Tutaj, zważywszy na ciągłe obawy związane z możliwymi atakami terrorystycznymi, równolegle obok atmosfery święta, panuje atmosfera niepokoju. Wszystkie służby postawione są w stan najwyższej gotowości, a stadiony i wszystkie potencjalne miejsca zapalne, będą chronione lepiej niż Fort Knox.

Więcej o przygotowaniach służb do Euro piszemy w artykule w najnowszym numerze CKM, który możecie przeczytać także TUTAJ.

Jak jednak wiadomo, nawet w najszczelniejszych zasiekach obronnych policji mogą zdarzyć się luki. Dlatego też Francuzi stworzyli aplikację SAIP, która ma ostrzegać kibiców o potencjalnych niebezpieczeństwach wokół nich.

Informacje o zagrożeniach mają być na bieżąco aktualizowane przez francuskie służby i w ciągu 15 minut przesyłane na smartfony użytkowników aplikacji. Jednak nie martwcie się – nagły skowyt telefonu nie ściągnie na Was oczu ewentualnych terrorystów, bo aplikacja daje znać o zagrożeniu za pomocą zmiany koloru ekranu. Gdy jest dobrze, ekran jest zielony. Gdy zacznie robić się groźnie, ekran zabarwi się na czerwono.

Otrzymane alerty można publikować również w mediach społecznościowych, dzięki czemu większa liczba osób ma szanse dowiedzieć się o sytuacji w danym miejscu. Aplikacja jest dostępna na iOS i Androida w dwóch wersjach językowych: francuskiej i angielskiej.
Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 10.06.2016